آماده باش مدیریت شهری برای برگزاری مراسم شب قدر

آماده باش مدیریت شهری برای برگزاری مراسم شب قدر

سخنگوی شهرداری تهران در خصوص آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری مراسم شب قدر گفت: ساعات کاری تمام خطوط درون شهری مترو تهران در شب های قدر از ساعت 22 تا 2 بامداد به منظور تسهیل تردد مسافران به مساجد، اماکن مذهبی و هیات ها افزایش خواهد یافت.

عبدالمطهر محمدخانی در گفت وگو با امروزیا، درباره تمهیدات شهرداری پایتخت در ایام شب های قدر اعلام کرد: مدیریت شهری بنابر وظیفه اجتماعی و دینی که بر عهده دارد تلاش می کند تا در این ایام بتواند وسایل رفاه و آسایش شهروندان را فراهم کند تا مردم از شب های قدر نهایت استفاده را ببرند.

ساعات کاری مترو افزایش می یابد

وی با اشاره به ساعات کار خدمت رسانی مترو در ایام شب قدر افزود: ساعات کاری تمام خطوط درون شهری مترو تهران در شب های قدر از ساعت 22 تا 2 بامداد به منظور تسهیل تردد مسافران به مساجد، اماکن مذهبی و هیات افزایش خواهد یافت.

محمدخانی با بیان اینکه شرکت بهره برداری مترو تهران در شب های بیست ویکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضان (یکشنبه 12 و سه شنبه 14 فروردین ماه 1403) هم سرویس دهی شبانه تا ساعت 2 بامداد با سر فاصله 30 دقیقه انجام می شود، گفت: مترو تهران در شب های قدر در خط پنج تهران (صادقیه) – گلشهر و بالعکس، همچنین انشعاب فرودگاه مهرآباد و شهر پرند خدمات رسانی شبانه ندارد.

آماده باش نیروهای آتش نشانی در شب قدر 

وی در خصوص خدمت رسانی سازمان آتش نشانی در ایام شب قدر اظهار داشت: سازمان آتش نشانی مانند سال های گذشته در مجاورت محل های برگزاری مراسم های شب های قدر مستقر شده تا ایمنی شهروندان تامین شود.

محمدخانی ادامه داد: آتش نشانان 138 ایستگاه آتش نشانی نیز برای کمک به تامین ایمنی محل های برگزاری مراسم در محدوده عملیاتی خود به ویژه اماکن مهم مانند مساجد، حسینیه ها، تکایا، شبستان ها، بقاع متبرکه و امکان دیگر آمادگی کامل دارند.

سخنگوی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: بیش از 200 نفر از آتش نشانان به همراه 80 دستگاه خودرو عملیاتی سبک و سنگین در 80 نقطه از سطح شهر شامل خیابان ها، میادین پر تردد، اماکن مذهبی و محل های برگزاری مراسم پرفیض لیالی قدر از یک ساعت پیش از برگزاری مراسم تا پایان آن و نیز تخلیه کامل شبستان های اماکن مذهبی، پوشش ایمنی مناسب را فراهم می کنند.

وی در پایان درباره وضعیت تردد وسایل سنگین در سطح شهر تاکید کرد: در شب های قدر تردد کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین در سطح شهر تهران ممنوع است. امید است که شرایط استفاده از این ایام پرخیروبرکت برای شهروندان فراهم شود. 

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده باش مدیریت شهری برای برگزاری مراسم شب قدر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده باش مدیریت شهری برای برگزاری مراسم شب قدر"، کلیک کنید.