آمریکا تصاویر اولیه از اسکله موقت در سواحل غزه را منتشر کرد

به گزارش امروزیا فرماندهی مرکزی ارتش تروریستی آمریکا روز دوشنبه تصاویر اولیه از اسکله دریایی را که به ادعای آنها قرار است برای کمک رسانی به نوار غزه در مقابل سواحل این منطقه ایجاد شود، منتشر کرد.

طبق گزارش روسیا الیوم، ارتش آمریکا از هفته گذشته ساخت این اسکله موقت را در نزدیکی سواحل غزه آغاز کرده است. ساخت این اسکله در شرایطی انجام می شود که آمریکا هیچ تاکیدی به رژیم صهیونیستی برای باز کردن گذرگاه های زمینی برای انتقال کمک ها ندارد.

آمریکا تصاویر اولیه از اسکله موقت در سواحل غزه را منتشر کرد

خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا فاش کرد که هزینه ایجاد ایجاد اسکله شناور در سواحل غزه 320 میلیون دلار خواهد بود.

به نقل از امروزیا آمریکا قصد دارد این اسکله موقت را با هدف کمک به ورود کمک های بشردوستانه به غزه ایجاد کند. احتمالا ساخت این اسکله در ماه مه به پایان خواهد رسید و در نهایت به ارتش رژیم صهیونیستی تحویل داده خواهد شد.

آمریکا تصاویر اولیه از اسکله موقت در سواحل غزه را منتشر کرد

پنجشنبه گذشته وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد ارتش آمریکا ساخت اسکله شناور را برای ورود کمک های بشردوستانه به غزه آغاز کرده است.

مارس گذشته جو بایدن، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد این کشور بندر موقتی را در ساحل دریای مدیترانه در غزه برای کمک رسانی ایجاد خواهد کرد. پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون هم گفت: می توانم تایید کنم که کشتی های نظامی ما مراحل اولیه از ساخت بندر موقت را آغاز کرده اند.

رایدر گفت: پنتاگون نوعی حملات خمپاره ای در غزه را رصد کرده است که منجر به آسیب های جزیی در منطقه ساخت بندر موقت شده است. نیروهای آمریکایی هنوز انتقال هیچگونه چیزی به این منطقه را آغاز نکرده اند و هیچ نیروی آمریکایی بر روی خاک این منطقه وجود ندارد.

آمریکا تصاویر اولیه از اسکله موقت در سواحل غزه را منتشر کرد

مسیولان آمریکایی می گویند ساخت این بندر موقت شامل استقرار نیروهای آمریکایی در نوار غزه نیست اما سربازان آمریکایی در زمان ساخت بندری که نیروهای اسراییلی بر آن نظارت خواهند داشت، در نزدیکی غزه خواهند بود.

به دنبال مانع تراشی رژیم صهیونیستی در ورود کمک ها به غزه از طریق گذرگاه های زمینی، آمریکا که خود حامی جنگ رژیم صهیونیستی در غزه و ایجاد فاجعه انسانی در این منطقه بوده است، اعلام کرد قصد دارد یک اسکله موقت و پلی را در مقابل سواحل غزه به عنوان جایگزین مسیرهای زمینی برای کمک رسانی به غزه ایجاد کند.

آمریکا با این اقدام می خواهد از موج انتقادات بین المللی علیه خود به دلیل حمایتش از رژیم صهیونیستی که دست به نسل کشی مردم غزه زده است، بکاهد و خود را به عنوان طرفی نشان دهد که به غیرنظامیان و حقوق آن ها و کمک رسانی به آن ها توجه دارد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پیشتر مدعی شد می توان از طریق این بندر روزانه بیش از 2 میلیون وعده غذایی را به ساکنان غزه رساند. مسیولان بین المللی می گویند شمال غزه با قحطی روبرو است و 70 درصد ساکنان از گرسنگی فاجعه باری رنج می برند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا تصاویر اولیه از اسکله موقت در سواحل غزه را منتشر کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا تصاویر اولیه از اسکله موقت در سواحل غزه را منتشر کرد"، کلیک کنید.