ادامه محکومیت جهانی جنایت کشتار شمال غزه/ انصارالله: آمریکا مسوول ادامه جنایات اشعالگران است

ادامه محکومیت جهانی جنایت کشتار شمال غزه/ انصارالله: آمریکا مسوول ادامه جنایات اشعالگران است

در حالیکه ارتش رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایات خود صبح پنجشنبه به جمعیت فلسطینی که در خیابان الرشید شهر غزه در انتظار دریافت کمک های بشردوستانه بودند حمله کرد که 112 شهید و حدود 1000 زخمی برجای گذاشت جهان همچنان این جنایت را محکوم می کند.

به گزارش امروزیا، در ادامه محکومیت این جنایت، امانویل ماکرون، رییس جمهور فرانسه بامداد جمعه، شهادت ده ها فلسطینی در جریان توزیع کمک های بشردوستانه در شمال نوار غزه را شدیداً محکوم کرد و خواستار افشای «حقیقت» آنچه اتفاق افتاده و تحقق «عدالت» برای قربانیان شد.

ماکرون در پستی در پلتفرم ایکس نوشت: «وضعیت در غزه وحشتناک است. از کل جمعیت غیرنظامی باید محافظت شده و آتش بس باید فوراً اجرا شود تا امکان توزیع کمک های بشردوستانه فراهم گردد.»

جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز کشتار خیابان رشید در نوار غزه را محکوم کرد و آن را «کاملا غیرقابل قبول» توصیف کرد.

بورل در پلتفرم ایکس گفت: «من از گزارش های مربوط به قتل عام دیگری در میان غیرنظامیان غزه که به شدت به کمک های بشردوستانه نیاز دارند، وحشت کرده ام و این مرگ ها «کاملاً غیرقابل قبول» است.

حاجه لهیب، وزیر امور خارجه بلژیک در شبکه خبری ایکس گفت: فاجعه در شمال غزه، درخواست بلژیک برای آتش بس فوری را تقویت می کند! احترام به قوانین بین المللی یک اولویت مطلق است. غیرنظامیان باید محافظت شوند.

یوکو کامیکاوا، وزیر امور خارجه ژاپن نیز در موضعی جانبدارانه گفت: «دولت ژاپن به موضع خود پایبند است و تاکید می کند که اسراییل که مورد حمله حماس قرار گرفت، حق دارد از خود و شهروندانش در چارچوب قوانین بین المللی دفاع کند. همه اقدامات باید در چارچوب قوانین بین المللی اجرا و اصول اولیه حقوق بشردوستانه باید تحت هر شرایطی رعایت شود.»

کامیکاوا مستقیماً در مورد حمله اشغالگران به خیابان الرشید در غرب شهر غزه در شمال نوار غزه در هنگام توزیع کمک های بشردوستانه اظهار نظر نکرد.

این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد بیانیه ای را که اشغالگران را مسوول کشتار خیابان الرشید شهر غزه دانست، تایید نکرد.

این شورا به درخواست الجزایر در خصوص تحولات اخیر در نوار غزه پس از کشتار خیابان الرشید جلسه غیرعلنی برگزار کرده بود.

الجزایر پیش نویس بیانیه ریاستی را به میز شورا ارایه کرد که در آن 15 عضو شورای امنیت تنها به «نگرانی عمیق» خود در مورد این کشتار بسنده کردند.

یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفت که ایالات متحده به پیش نویس رای منفی داد زیرا از مقصر دانستن اسراییل برای آنچه رخ داد خودداری کرد.

همچنین دفتر سیاسی جنبش «انصارالله» یمن تاکید کرد که کشتار خیابان الرشید غزه شاهدی مضاعف بر میزان وحشیگری و نفرت صهیونیست ها و بخشی از عملیات نسل کشی این رژیم علیه مردم فلسطین است.

دفتر سیاسی جنبش «انصارالله» یمن جنایت نسل کشی رژیم صهیونیستی در خیابان الرشید در نوار غزه را که تاکنون بیش از 100 شهید و حدود 1000 زخمی برجای گذاشته است، محکوم کرد.

جنبش انصارالله در بیانیه ای تاکید کرد که این جنایت وحشیانه شاهدی مضاعف بر میزان وحشیگری و نفرت صهیونیست ها و بخشی از سلسله عملیات های وحشیانه هدف گیری و نسل کشی علیه مردم فلسطین است.

این دفتر سیاسی مقاومت یمن افزود: جنایات دشمن صهیونیستی در مقابل چشمان جامعه جهانی و سازمان های بین المللی که داعیه حقوق بین الملل و حقوق بشر دارند لکه ننگی تلقی می شود.

جنبش انصارالله اشاره کرد که کشتار غزه نشان دهنده خیانت و سقوط اخلاقی شدید برای رژیم های عربی و اسلامی است که در حمایت از مردم فلسطین شکست خوردند. ایالات متحده آمریکا مسوولیت کامل اخلاقی و حقوقی جنایات مستمر دشمن صهیونیستی علیه مردم فلسطین را بر عهده دارد.

این جنبش توضیح داد: «وتوی آمریکا علیه توقف جنگ در غزه، گواه بر گستره پوشش سیاسی آمریکا برای حمایت از جنایت صهیونیستی است.»

جنبش انصارالله از ملت های امت عربی و اسلامی و آزادگان جهان خواست تا مسوولیت های دینی، اخلاقی و انسانی را بر عهده بگیرند و گام های موثری بردارند که اشغالگران را مجبور به توقف جنایات خود و رفع محاصره مردم فلسطین در غزه کند.

همچنین عفو بین الملل روز جمعه خواستار تحقیقات فوری در مورد شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از فلسطینی ها بر اثر تیراندازی ارتش اشغالگر در هنگام تلاش برای دریافت کمک های غذایی در شمال نوار غزه شد.

این سازمان در بیانیه ای در پلتفرم ایکس درباره «کشتار آرد» توسط ارتش رژیم صهیونیستی در روز پنجشنبه در «میدان نابلسی» تاکید کرد که به مستندسازی تخلفات علیه غیرنظامیان فلسطینی ادامه می دهد و این حمله را بخشی از آن می داند.

در این بیانیه آمده است: «باید تحقیقات فوری درباره خبر هولناک کشته و زخمی شدن ده ها فلسطینی در تلاش برای دریافت کمک های غذایی در شمال غزه انجام شود.»

این بیانیه با اشاره به اینکه مردم غزه از گرسنگی رنج می برند و سازمان ملل متحد در آنجا نسبت به قحطی هشدار داده است، می افزاید: بمباران وحشیانه ای که پس از محاصره غیرقانونی اسراییل که 16 سال است ادامه دارد، عامل این بحران فاجعه بار انسانی است.

در این بیانیه اظهارات ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی مبنی بر توقف ورود کمک های بشردوستانه به نوار غزه، غیر انسانی و ظالمانه توصیف و تاکید شده است که اسراییل به عنوان قدرت اشغالگر موظف است از تامین نیازهای اولیه فلسطینیان اطمینان حاصل کند.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادامه محکومیت جهانی جنایت کشتار شمال غزه/ انصارالله: آمریکا مسوول ادامه جنایات اشعالگران است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادامه محکومیت جهانی جنایت کشتار شمال غزه/ انصارالله: آمریکا مسوول ادامه جنایات اشعالگران است"، کلیک کنید.