ادعای رسانه های کره جنوبی : کره شمالی 6700 کانتینر مهمات به روسیه فرستاده است

ادعای رسانه های کره جنوبی : کره شمالی 6700 کانتینر مهمات به روسیه فرستاده است

به گزارش امروزیا، رسانه های کره جنوبی از قول وزیر دفاع این کشور گزارشی را منتشر کردند که ادعا می کند کره شمالی حدود 6700 کانتینر حامل میلیون ها مهمات از ژوییه گذشته برای پشتیبانی جنگ علیه اوکراین به روسیه ارسال کرده است.

«شین وون-سیک» وزیر دفاع کره جنوبی ادعا کرده، «این کانتینرها شاید بیش از سه میلیون گلوله 152 میلیمتری یا 500 هزار خشاب 122 میلیمتری را حمل می کردند. شاید هم ترکیبی از دو مهمات باشد. می بینید که میلیون ها گلوله برای روسیه ارسال شده است.»

به گزارش امروزیا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وی افزود: صدها کارخانه مهمات سازی کره شمالی به دلیل کمبود مواد و برق تنها 30 درصد از ظرفیت خود را به تولید اختصاص داده اند اما همان هایی که به کار مشغولند، با تمام توان گلوله توپ برای روسیه تولید می کنند.

سیول و واشنگتن، روسیه و کره شمالی را به تجارت تسلیحات متهم کرده و پیونگ یانگ را به تامین تسلیحات برای روسیه به منظور استفاده علیه اوکراین محکوم می کنند.

در این میان، کره شمالی هم حدود 9000 کانتینر که بیشترشان را مواد غذایی تشکیل می دهد از روسیه دریافت کرده که به گفته وزیر دفاع کره جنوبی، اینها به ثبات قیمت در کره شمالی کمک می کند.

وزیر دفاع کره جنوبی در ادامه افزود، پیونگ یانگ می تواند یک ماهواره دیگر را در ماه آتی میلادی پرتاب کند چون روسیه یکسری کمک های فناوری به کره شمالی می دهد و پیونگ یانگ نیز به درخواست های کمک برای ارسال جنگنده و سایر فناوری های تجهیزات زمینی روسیه پاسخ می دهد.

رویترز ادعا کرده، ارسال مهمات از کره شمالی به روسیه از پیش از سفر کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی به روسیه و دیدار با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور این کشور در شرق دور روسیه ثبت شده است.

این دیدار یک نشانه واضح از روابط نزدیکتر بین دو کشور بود که هر دو با انزوای بین المللی بابت حمله روسیه به اوکراین و برنامه های موشکی و هسته ای کره شمالی روبرو هستند.

مقام های اطلاعاتی واشنگتن به شدت درباره افزایش روابط بین مسکو و پیونگ یانگ نگران هستند.

در نوامبر گذشته میلادی نیز سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی ادعا کرد، پیونگ یانگ بیش از یک میلیون گلوله توپ به روسیه و با 10 محموله جداگانه از اوایل اوت 2023 ارسال کرده است.

مقام های آمریکایی نیز به کره شمالی هشدار داده بودند که اگر برای مسکو در جنگ علیه اوکراین سلاح تامین کند، بهای آن را می پردازد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای رسانه های کره جنوبی : کره شمالی 6700 کانتینر مهمات به روسیه فرستاده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای رسانه های کره جنوبی : کره شمالی 6700 کانتینر مهمات به روسیه فرستاده است"، کلیک کنید.