ارتش اسراییل فقط کمتر از یک سوم تونل حماس را از بین برد

ارتش اسراییل فقط کمتر از یک سوم تونل حماس را از بین برد

به گزارش امروزیا به نقل از الجزیره؛ رییس کمیته اطلاعات سنای آمریکا در سخنانی با انتقاد از ضعف ارتش رژیم صهیونیستی در نبرد غزه گفت که هیچکس تصور نمی کرد اسراییل تنها بتواند 35 درصد از جنگجویان حماس را نابود کند.

به گفته رییس کمیته اطلاعات سنای آمریکا، ارتش اسراییل فقط توانسته کمتر از یک سوم شبکه تونل حماس را از بین برد.

«مارک وارنر»، رییس کمیته اطلاعات سنای آمریکا همچنین اضافه کرد که آنچه برای ارتش اسراییل با تونل ها اتفاق افتاد، درسی است که باید آموخت.

به گزارش خبرگزاری امروزیا از سوی دیگر، نیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به سخنان جو بایدن رییس جمهور آمریکا درباره وی واکنش نشان داد.

نتانیاهو در واکنش به سخنان بایدن مبنی بر اینکه نتانیاهو به این رژیم آسیب می زند گفت: بایدن اشتباه می کند.

همچنین نتانیاهو درباره سخنان رییس جمهور آمریکا در خصوص اداره نوار غزه از سوی تشکیلات خودگردان اعلام کرد: آخرین کاری که اسراییل باید انجام بدهد اقدام به آوردن تشکیلات خودگردان به نوار غزه است.

گفتنی است اظهارنظرهای بایدن و نتانیاهو درباره یکدیگر نشان از وجود اختلاف عمیق میان آنان دارد. با این حال رییس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه آمریکایی «ام اس ان بی سی» اعلام کرد که این کشور در حمایت از رژیم صهیونیستی خط قرمزی ندارد.

بایدن در ادامه مصاحبه خود با این شبکه آمریکایی افزود: من نه تنها هرگز اسراییل را رها نخواهم کرد، بلکه ارایه تسلیحات به اسراییل را هم قطع نمی کنم.

همچنین «اسحاق بریک» ژنرال ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی در مقاله ای که در روزنامه عبری هاآرتص منتشر شد، اعلام کرد که سران ارشد اسراییلی که مسوول فاجعه شکست 7 اکتبر هستند باید برکنار شوند و اگر این امر صورت نگیرد بدان معناست که همه اسراییلی ها باید تا آخر عمر خود همچنان در آستانه یک جنگ منطقه ای باشند؛ جنگی که آمادگی آن را ندارند.

در این مقاله آمده است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، یوآف گالانت وزیر جنگ و هرتزی هالیوی رییس ستاد ارتش اسراییل باید به همراه برخی از افسران ارشد که مسوول فاجعه 7 اکتبر هستند از منصب خود برکنار شوند.

اسحاق بریک با لحنی تمسخرآمیز گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده که همه کسانی که مسیول فاجعه 7 اکتبر هستند کلیدهایشان را پس بدهند و به خانه هایشان بروند. در این میان اولین کسی که باید از منصب خود کناره گیری کند نتانیاهو است و او باید به جای متهم کردن دیگر فوراً کلیدهای کابینه را تحویل بدهد و برود.

وی افزود که یوآف گالانت هم نامتعادل و فاقد تفکر منطقی است و در شکست 7 اکتبر سهیم بود و باید استعفا دهد. گالانت مسوولیت مستقیم در این فاجعه دارد و هنوز هم به تهدیدات بیهوده و غیرواقعی علیه دشمنان ادامه می دهد.

این ژنرال صهیونیست تاکید کرد که گالانت در مورد فشار بر نتانیاهو جهت حمله به لبنان هم زمان با جنگ غزه هم اغراق می کند. اگر قرار بود تهدیدات گالانت اجرا شود اسراییل امروز وارد یک جنگ منطقه ای می شد که آن را نابود می کرد. خطر مدیریت غیرمنطقی گالانت این است که او احتمال دارد تصمیمات غیرمنطقی بیشتری بگیرد که اسراییل را درگیر یک جنگ منطقه ای می کند؛ جنگی که برای آن آماده نیست.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتش اسراییل فقط کمتر از یک سوم تونل حماس را از بین برد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتش اسراییل فقط کمتر از یک سوم تونل حماس را از بین برد"، کلیک کنید.