ارسال 150 میلیارد ریال اقلام مورد نیاز مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

ارسال 150 میلیارد ریال اقلام مورد نیاز مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور ارتباط با نهاد های حاکمیتی، از ارسال و تحویل اقلام مورد نیاز مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان به ارزش بیش از 150 میلیارد ریال توسط زیرمجموعه های این وزارتخانه طی روز های اخیر خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری امروزیا از وزارت صمت، مهدی محمدی فر در تشریح نحوه خدمت رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت به هموطنان سیل زده در استان سیستان و بلوچستان، گفت: بلافاصله بعد از رخداد این حادثه، مقام عالی وزارت در راستای مسیولیت های اجتماعی این وزارتخانه و با هدف کاهش آلام و مشکلات مردم عزیز مناطق متاثر از سیل، دستور کمک رسانی و استفاده حداکثری از ظرفیت های این وزارتخانه را صادر کردند؛ لذا در کمترین زمان، هییتی از وزارت صمت به منطقه اعزام و این هیات تلاش ها برای امدادرسانی به مردم شهرستان های دشتیاری، چابهار، نیکشهر و قصرقند را آغاز کردند.

وی افزود: هیات اعزامی بعد از دستور وزیر صمت، پنجشنبه هفدهم اسفندماه عازم منطقه شد و ابتدا در جلسه ای با اعضای ستاد بحران استان سیستان و بلوچستان شرکت کرد. در این جلسه بعد از احصای همه مشکلات، متوجه شدیم که مهمترین نیاز های فوری برای مردم مناطق آسیب دیده تامین اقلامی نظیر آب، غذا، پتو و زیرانداز است؛ لذا در اولین اقدام از محل منابع مالی شرکت گل گهر و شرکت ملی مس ایران مبلغ 30 میلیارد ریال با هدف تامین نقدینگی و خرید آب و غذا به حساب هلال احمر استان و شرکت همیاری شهرداری های این استان واریز شد.

مشاور وزیر صمت در امور ارتباط با نهاد های حاکمیتی تصریح کرد: همچنین به واسطه مذاکراتی که از قبل با شرکت های بزرگ زیرمجموعه وزارت صمت با هدف تعجیل و سرعت دهی در خدمت رسانی به مردم مناطق گرفتار سیل صورت گرفته بود، شرکت فولاد مبارکه اصفهان به وسیله 3 دستگاه تریلر، اقلامی به شرح 7740 تخته پتو، 10 هزار متر موکت، بیش از 50 هزار پرس غذای آماده و متنوع و … به منطقه ارسال و در اختیار نهاد های مسیول قرار داد.

وی گفت: جدای از این موارد، طبق هماهنگی که از طریق اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان صورت گرفته بود، در مجموع تعداد حدود 90 هزار بطری آب آشامیدنی 1.5 لیتری، 44 هزار قوطی کنسرو ماهی، 1500 تخته پتو، یک هزار تخته روفرشی نیز تحویل ستاد اجرایی حضرت امام (ره) مستقر در مناطق سیل زده شد تا در مناطق مختلف تحت تاثیر سیل توزیع کند.

محمدی فر با تاکید براینکه هیات اعزامی وزارت صمت به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان نظارت دقیقی بر نحوه توزیع این اقلام هم داشت، اظهار کرد: نکته بسیار مهم در بحث کمک های ارسالی به این مناطق، نظارت دقیق بر نحوه توزیع نیاز های مردم عزیز سیل زده بود که در این زمینه هم به صورت میدانی نظارت هایی مستمری انجام شد و هم مطمین شدیم که حتی دورافتاده ترین روستا های آسیب دیده هم از این امکانات در جهت رفع بخشی از نیاز های خود بهره مند شوند.

وی یکی دیگر از خدمت رسانی های مجموعه وزارت صمت را تامین ماشین آلات سنگین برای امدادرسانی به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: بر این اساس با تلاش ها و پیگیری های اداره کل صمت استان، تعداد 83 دستگاه ماشین آلات سنگین اعم از 45 دستگاه لودر، 5 دستگاه بیل مکانیکی، 27 دستگاه کامیون کمپرسی، 2 دستگاه کمرشکن، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه تریلی و 2 دستگاه وانت مزدا از محل بخش خصوصی با هدف کمک رسانی به مردم در مناطق سیل زده شهرستان های نیکشهر، قصرقند، دشتیاری و چابهار در اختیار فرمانداری های این شهرستان ها قرار گرفت.

وی گفت: به لطف خدا طی روز های اخیر با تلاش مجموعه وزارت صمت کمک های بسیار خوبی به منطقه ارسال و توزیع شد و امیدواریم که هرچه زودتر مردم آسیب دیده این استان به زندگی عادی بازگردند.

مشاور وزیر صمت در امور ارتباط با نهاد های حاکمیتی در پایان تاکید کرد: وزارت صمت با توجه به تنوع فعالیت های خود و همچنین منابع و امکاناتی که در اختیار دارد، همواره در زمان بروز حوادث و سختی ها وظیفه خود می داند در کنار مردم آسیب دیده باشد. ما امیدواریم هیچوقت شاهد چنین حوادثی نباشیم، اما مردم عزیز کشور اطمینان داشته باشند که در شرایط سختی و بحران این وزرارت خانه با همه توان و امکانات خود، آماده خدمت رسانی به آن هاست و این را از جمله مسیولیت ها و وظایف خود می دانیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارسال 150 میلیارد ریال اقلام مورد نیاز مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارسال 150 میلیارد ریال اقلام مورد نیاز مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان"، کلیک کنید.