ارمنستان نخجوان را گلوله باران کرد

ارمنستان نخجوان را گلوله باران کرد

به گزارش امروزیا، در بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان آمده است: در 24 فوریه ساعت 21:40 (به وقت محلی) یگان های نیروهای مسلح ارمنستان از مواضعی در مسیر شهرک آرازدین منطقه دَوالی با استفاده از سلاح های سبک، مواضع ارتش آذربایجان مستقر در مسیر شهرک حیدرآباد واقع در منطقه سادارک جمهوری خودمختار نخجوان را مورد شلیک قرار دادند.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، باکو، هفته پیش اعلام کرد در پاسخ به تیراندازی نیروهای ارمنستان در نقطه مرزی که منجر به کشته شدن یکی از نظامیان آذربایجان شد، «عملیات انتقام» انجام داده است.

به نقل از امروزیا نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: در نتیجه این عملیات، پاسگاه مرزی نیروهای مسلح ارمنستان در نزدیکی شهرک «نرکین» منطقه قافان که از آن جا به سربازان ما تیراندازی شد، به طور کامل منهدم و مواضع رزمی خاموش شدند.

روابط میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان از 1991 که ارتش ارمنستان منطقه قره باغ را اشغال کرد، دچار تنش بوده است.

جمهوری آذربایجان بیشتر این منطقه را طی جنگ پاییز 2020 آزاد کرد که به یک توافق صلح با میانجیگری روسیه انجامید و فرصتی برای عادی سازی روابط ایجاد کرد.

ارتش جمهوری آذربایجان در سپتامبر گذشته یک عملیات جدید را در قره باغ آغاز کرد که در پی آن، نیروهای جدایی طلب این منطقه تسلیم شدند و قره باغ در کنترل کامل جمهوری آذربایجان در آمد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارمنستان نخجوان را گلوله باران کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارمنستان نخجوان را گلوله باران کرد"، کلیک کنید.