اسراییل به اقدام ترکیه پاسخ می دهد

اسراییل به اقدام ترکیه پاسخ می دهد

به گزارش امروزیا «یسراییل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه در این باره گفت: اسراییل در پاسخ به محدودیت های ترکیه بر صادرات، محدودیت های تجاری بر محصولات ترکیه اعمال خواهد کرد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، کاتس مدعی شد: ترکیه به طور یک جانبه قراردادهای تجاری با اسراییل را نقض کرد.

این سیاستمدار صهیونیست در ادامه ادعاهایش گفت: رجب طیب اردوغان (رییس جمهور ترکیه) برای حمایت از حماس، منافع اقتصادی ترکیه را قربانی می کند.

به نقل از امروزیا اظهارات کاتش در شرایطی مطرح می شود که صهیونیست ها طی حملاتشان علیه ملت فلسطین از هفتم اکتبر جان بیش از 33 هزار فلسطینی را گرفته اند و همچنان به یورش های زمینی و هوایی ادامه می دهند و گمان می رود برای یورش زمینی به رفح هم آماده می شوند.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی همچنین گفت: فهرست گسترده ای از محصولات ترکیه را که از این پس به اسراییل وارد نمی شوند، آماده خواهیم کرد. از کنگره آمریکا می خواهیم موارد نقض قوانین تحریم و امکان تحریم ترکیه را بررسی کند.

«رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه امروز در پیامی تاکید کرد: تا زمانی که جنگ و خونریزی در غزه متوقف نشده و دولت فلسطین در مرزهای 1967 تشکیل نشده باشد، ما به حمایت از فلسطینی ها ادامه خواهیم داد.

وزارت بازرگانی ترکیه صبح امروز (سه شنبه) اعلام کرد ترکیه صادرات برخی محصولات به اراضی اشغالی را محدود می کند و این دستور از امروز اجرایی می شود.

وزارت بازرگانی ترکیه اعلام کرد این محدودیت های تجاری تا زمانی که رژیم صهیونیستی، آتش بس فوری در غزه را اعلام کند و اجازه دهد کمک رسانی بدون اختلال انجام شود، به قوت خود باقی می ماند. محدودیت های صادراتی وزارت بازرگانی ترکیه به رژیم صهیونیستی، شامل 54 گروه کالا نظیر میل گرد، ورق فولادی، سنگ مرمر و سرامیک است.

پیش از این هم سایت اقتصادی عبری زبان گلوب با اشاره به اطلاعات سازمان هایی که با تجار صهیونیست کار می کنند، گزارش کرده بود آنکارا، صادرات را از 12 مارس، به تاخیر انداخته یا تایید نکرده است و هیچ زمان مشخصی درباره این که این محدودیت ها چه زمانی به پایان می رسند، وجود ندارد.

بعلاوه، گلوب گزارش کرده بود امکان پرداخت عوارض صادرات به مقصد سرزمین های اشغالی وجود ندارد و وب سایت ترکیه ای، برای محموله هایی که به مقصد سرزمین های اشغالی هستند، پیام خطا نشان می دهد. از این رو، محموله های مذکور در بنادر مانده اند و امکان ارسال آنها وجود ندارد.

آنکارا در ژانویه، رژیم صهیونیستی را از لیست مقصد صادرات، حذف کرده بود و وزارت بازرگانی ترکیه، حمایت از کنفرانس های مشترک با این رژیم را متوقف کرد. این فضا در ترکیه باعث شد شورای امنیت رژیم صهیونیستی، هشدار سفر به ترکیه را برای ساکنان سرزمین های اشغالی صادر کند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسراییل به اقدام ترکیه پاسخ می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسراییل به اقدام ترکیه پاسخ می دهد"، کلیک کنید.