انصارالله: آمریکا گزینه تشدید تنش در دریای سرخ را انتخاب کرد

 انصارالله: آمریکا گزینه تشدید تنش در دریای سرخ را انتخاب کرد

 سخنگوی جنبش انصارالله یمن در سخنانی آمریکا و انگلیس را مسیول تشدید تنش در دریای سرخ و هدف قرار گرفته شدن کشتی های این 2 کشور دانست.

 به گزارش امروزیا، «محمد عبدالسلام»، سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن در این باره اظهار کرد: آمریکایی ها و انگلیسی ها مسیول پیامدهای نظامی سازی دریای سرخ هستند و ما بارها تایید کرده ایم کشتی های اسراییلی یا کشتی هایی که به سمت بنادر فلسطین اشغالی حرکت می کنند، هدف قرار گرفته خواهند شد.

 طبق گزارش شبکه المسیره، سخنگوی رسمی انصارالله گفت: آمریکا باید تلاش می کرد تا اسراییل را مجبور به توقف تجاوز کند، اما گزینه تشدید تنش را انتخاب کرد.

 وی افزود: نیروهای یمن هیچ کشتی را هدف قرار نمی دهند مگر اینکه به آن اخطار داده شود و آنها به اخطارها بی توجهی کنند.

 این مقام یمنی تاکید کرد: تجاوز به غزه کاملاً آمریکایی بوده و اسراییل تنها یک ابزار اجرایی است. جهان نباید توسط آمریکا گمراه شود و جنایات نسل کشی اسراییل علیه مردم غزه را با حمایت کامل آمریکا فراموش کند.

 یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در 31 اکتبر و انجام ده ها عملیات پس از آن، تلاش های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ایتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

علی رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قراردادن کشتی های این رژیم و کشتی های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

 پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " انصارالله: آمریکا گزینه تشدید تنش در دریای سرخ را انتخاب کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " انصارالله: آمریکا گزینه تشدید تنش در دریای سرخ را انتخاب کرد"، کلیک کنید.