انقلابی در زندگی مبتلایان به دیابت / پایان تست های قند خون مکرر و تزریق انسولین

به گزارش امروزیا، عملکرد این دستگاه بر پایه یک الگوریتم پیچیده و هوشمند استوار است. سنسوری که بر روی بدن بیمار قرار دارد، سطح گلوکز خون را هر لحظه اندازه گیری می کند. این داده ها به واحد پردازشگر ارسال شده و الگوریتم بر اساس آن و با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله سن، وزن، میزان فعالیت و رژیم غذایی بیمار، دوز مناسب انسولین را محاسبه می کند. سپس به صورت خودکار از طریق یک پمپ کوچک متصل به بدن، انسولین با دوز دقیق تزریق می گردد. بدین ترتیب، سطح قند خون در محدوده طبیعی و ایمن نگه داشته می شود.

بر اساس گزارش مجله امروزیا، مزیت عمده این سیستم، حذف تزریق های دستی انسولین و آزمایش های خون مکرر است که برای بیماران دیابتی بسیار آزاردهنده و دشوار است. علاوه بر این، کنترل دقیق و لحظه ای قند خون توسط پانکراس مصنوعی، از عوارض کوتاه مدت و بلندمدت جدی دیابت پیشگیری می کند. در حقیقت این فناوری نه تنها کیفیت زندگی بیماران را بهبود می بخشد، بلکه از پیشرفت عوارض خطرناک نیز جلوگیری می نماید.

انقلابی در زندگی مبتلایان به دیابت / پایان تست های قند خون مکرر و تزریق انسولین

کارشناسان معتقدند این فناوری آینده نگر زندگی مبتلایان به دیابت نوع یک را دگرگون خواهد کرد، زیرا در آزمایشات اولیه، این دستگاه نسبت به وسایل کنونی در کنترل بیماری موثرتر عمل کرده و نیاز به دخالت بیماران را نیز کاهش داده است.

دیابت یک بیماری سخت است، اما این سیستم ها تفاوت چشمگیر و مهمی در زندگی بیماران ایجاد می کنند و سلامت کلی و کیفیت زندگی افراد مبتلا به دیابت را بهبود می بخشند.

سرویس سلامت ملی انگلستان، قصد دارد تا به 150 هزار بیمار مبتلا به دیابت نوع یک، این دستگاه را بدهد. این سازمان، 2.5 میلیون پوند به مراکز بهداشتی محلی اختصاص داده تا در طول این برنامه پنج ساله، بیماران واجد شرایط را شناسایی کنند. انجمن های دیابت این اقدام را برای بیماران به شدت هیجان انگیز توصیف کرده اند.

انقلابی در زندگی مبتلایان به دیابت / پایان تست های قند خون مکرر و تزریق انسولین

این نهاد اعلام کرد که کودکان و نوجوانان، زنان باردار یا آنهایی که قصد بارداری دارند، و افرادی که از قبل از پمپ انسولین استفاده می کنند، اولین گروهی خواهند بود که به این سیستم جدید دسترسی پیدا می کنند که در مجموع حدود 152 هزار نفر را شامل می شود.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انقلابی در زندگی مبتلایان به دیابت / پایان تست های قند خون مکرر و تزریق انسولین" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انقلابی در زندگی مبتلایان به دیابت / پایان تست های قند خون مکرر و تزریق انسولین"، کلیک کنید.