انهدام بیش از 1680 باند توزیع موادمخدر در سال 1402/ افزایش کشف «شیشه» در کشور

انهدام بیش از 1680 باند توزیع موادمخدر در سال 1402/ افزایش کشف «شیشه» در کشور

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا کشف 580 تن مواد مخدر در سال گذشته خبر داد و گفت که در این مدت 1680 باند توزیع موادمخدر نیز متلاشی شده است.

به گزارش امروزیا، سردار ایرج کاکاوند درباره اقدامات پلیس در مبارزه با موادمخدر اظهارکرد: همکاران ما در انتظامی و سایر دستگاه های مسیول در مبارزه با مواد مخدر، همراهی، همدلی و اقدامات بسیار خوبی را در جمع آوری معتادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان موادمخدر در سطح کشور  داشتند. چراکه اولین دغدغه مردم در حوزه مبارزه با مواد مخدر بحث حضور معتادان متجاهر در معابر، میادین، بوستان ها و محلات شهرها بوده و در این راستا  سردار فرمانده کل انتظامی قولی را به مردم دادند و صراحتا به مردم  اعلام کردند که  در این حوزه از ما مطالبه گری کنید. بنابراین برنامه ریزی مستمر و هدفمندی برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان مواد مخدر آغاز شد.  

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا با بیان اینکه قرارگاه مقابله با خرده فروشان موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر در پلیس راه اندازی شد، گفت: این قرارگاه وظیفه هدایت ستادی، اطلاعاتی و عملیاتی استان ها را  در این ماموریت، عهده دار بود، البته یکی از اقدامات در این قرارگاه، بحث ایجاد ظرفیت توسط سایر دستگاه ها به منظور نگهداری معتادان متجاهر بود و خوشبختانه در این حوزه اتفاقات بسیار خوبی افتاد. در سطح  کشور نیز ظرفیت محل های نگهداری معتادان متجاهر افزایش یافت و هم افزایی و همدلی در این حوزه  میان دستگاه های متولی صورت گرفت و تقویت شد. راه اندازی قرارگاه مقابله با خرده فروشان موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر در پلیس، دستاوردهای خوبی را برای مردم و جامعه در پی داشت.

وی ادامه داد: ما در نیمه دوم سال  1402 و در راستای تشدید برخوردها، اجرای طرح سراسری  آرامش در شهر  را به منظور  جمع آوری هدفمندتر و تشدید دستگیری خرده فروشان متناسب با جغرافیا، جرم و نقاط آلوده به حضور معتادان متجاهر  را دنبال کردیم. اولین مرحله از اجرای این طرح همزمان با هفته فراجا در سال گذشته آغاز  و اجرای آن به شکل ماهانه و به صورت مستمر در کشور دنبال شد. همچنین از همه قابلیت های انتظامی و اطلاعاتی استفاده شد تا با استمرار اجرای این طرح، رضایت مندی مردم را جلب کنیم و افزایش دهیم. در مجموع شش مرحله از  طرح  آرامش در شهر در سال گذشته در کشور اجرایی و عملیاتی شد.

افزایش 100 درصدی جمع آوری معتادان متجاهر در سال 1402

کاکاوند در تشریح دستاوردهای اجرای طرح سراسری آرامش در شهر نیز گفت: با تلاش ها و مجاهدت های شبانه روزی  پلیس، توفیقات خوبی حاصل شده است. افزایش 35 درصدی دستگیری خرده فروشان و افزایش 100 درصدی  جمع آوری معتادان متجاهر  در سال 1402 در مقایسه با مدت مشابه سال  قبل از جمله این دستاوردهاست.   اما  آنچه در این فرایند یک دستاورد مهم تلقی می شود رضایت مردمی است که با شاخص های گوناگون قابل سنجش و ارزیابی است.

وی ادامه داد: پلیس وظیفه جمع آوری معتادان متجاهر را عهده دار است اما آنچه که ما به عنوان متولی امر در راستای پاسخگویی به دغدغه مردم و تحقق وعده فرمانده کل انتظامی باید دنبال کنیم، هم افزایی سایر دستگاه ها درباره هدفمند کردن جمع آوری معتادان و افزایش بازه زمانی نگهداری این معتادان  به منظور تکمیل چرخه بهبود بود، که این اتفاق صورت گرفت.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا ادامه داد: جلسات متعددی را با دستگاه های متولی در این امر برگزار کردیم؛ موضوعات و دغدغه ها مطرح شد و امروز شاهدیم که همه دستگاه های مسیول در این حوزه، پای کار هستند. جا دارد از این همکاری ها به ویژه ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری که بستر این هم افزایی و همکاری را ایجاد و تقویت کردند، تشکر کنم. انصافا پشتیبانی خوبی از سازمان های مسیول در مبارزه با مواد مخدر داشتند به طوری که  دغدغه مردم در این حوزه کمتر شده است. مطابق رصد و ارزیابی های صورت گرفته به منظور بررسی اثربخشی اقدامات، باید گفت شاهد کاهش 15 درصدی تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی 110 در اعتراض به وجود معتادان متجاهر و جولان خرده فروشان مواد مخد در طول 12 ماه سال گذشته بودیم.

 وی ادامه داد: از طرفی، پیگیری برای ایجاد ظرفیت محل نگهداری معتادان متجاهر از سایر دستگاه ها منجر به افزایش بیش از  20 هزار نفر ظرفیت در سال 1402  شده است، البته این ظرفیت ها در حال افزایش و  طی روند تدریجی در تکمیل است.

کشف 580 تن مواد مخدر در سال 1402

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا در بخش دیگری از  سخنان، از کشف بیش از 580 تن انواع مواد مخدر در طول  سال 1402 خبر داد و گفت: تریاک همچنان در صدر این کشفیات است، اما در این میان، شاهد افزایش 20 درصدی کشفیات موادمخدر صنعتی از نوع شیشه هستیم. از طرفی  75 درصد کشفیات موادمخدر پلیس در شرق و حاشیه شرق کشور صورت گرفته است.  

کاکاوند خاطرنشان کرد: در سال گذشته 1680 باند توزیع موادمخدر نیز متلاشی شد که به نسبت سال قبلش افزایش 13 درصدی ضربه به باندهای توزیع مواد مخدر را داشتیم. بالغ بر 300 میلیارد تومان ضربه به بنیان های مالی این باندها وارد شده است.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انهدام بیش از 1680 باند توزیع موادمخدر در سال 1402/ افزایش کشف «شیشه» در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انهدام بیش از 1680 باند توزیع موادمخدر در سال 1402/ افزایش کشف «شیشه» در کشور"، کلیک کنید.