انواع توری مش – آشنایی با کاربرد انواع مش فلزی فولاد توفیقی

انواع توری مش - آشنایی با کاربرد انواع مش فلزی فولاد توفیقی

توری مش نوعی محصول فلزی است که از اتصال عمود بر هم چندین میلگرد یا مفتول ساخته می شود. انواع توری مش در بازار موجود هستند که هر یک کاربرد منحصر به فردی دارند.

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری امروزیا، توری مش نوعی محصول فلزی است که از اتصال عمود بر هم چندین میلگرد یا مفتول ساخته می شود. انواع توری مش در بازار موجود هستند که هر یک کاربرد منحصر به فردی دارند؛ در واقع انواع مش فلزی از لحاظ نحوه اتصال، سایز چشمه، وزن و نوع مفتول به دسته بندی های مختلف تقسیم می شوند.
در این صفحه با هدف آشنایی بیشتر با اقسام و گونه های توری مشبک فلزی، تصمیم گرفتیم تا با استفاده از اطلاعات جامع سایت کارخانه مش فولاد توفیقی (بزرگترین تولید کننده مش فلزی در ایران) مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

در ادامه ضمن بررسی انواع دسته بندی های توری موجود در بازار، شما را با کاربرد هر نوع توری آشنا می کنیم. به طور کلی از توری ها برای مصارف مختلف نظیر تقویت بتن، کشاورزی، ساختمان سازی، خودروسازی، فیلتراسیون و … استفاده می شود، اما سوال اصلی این است که کدام توری مش برای کارکرد مدنظر ما بهترین عملکرد را دارند؟

این مطلب با جمع آوری اطلاعات مفید و قابل استناد از سایت معتبری همچون فولاد توفیقی به این سوال پاسخ خواهد داد. از آنجا که فولاد توفیقی خود تولید کننده و هم فروشنده است می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از انواع توری مشی (فلزی)، استعلام قیمت توری مش (به صورت لحظه ای)، خرید و ثبت سفارش توری مش در هر تناژی مستقیما به سایت فولاد توفیقی مراجعه نمایید.

نگاهی بر انواع توری مش (توری مشبک فلزی)

انواع مش فلزی در بازار ایران وجود دارد که هر کدام از آنها متعلق به یک دسته بندی خاص از لحاظ نحوه اتصال، سایز چشمه، وزن و نوع مفتول هستند.

در جدول زیر به صورت خلاصه کاربرد اصلی کلیه توری های مشبک را ارایه کرده ایم.

انواع توری فلزی مش به همراه کاربرد آنها:

نوع توری

کاربرد

توری مش جوشی

تقویت بتن

توری مش غیرجوشی

کشاورزی و دامداری

توری مش ریز بافت

جداسازی ذرات

توری مش درشت بافت

حصارکشی و تقویت بتن

توری مش سبک

ساختمان سازی

توری مش سنگین

ساختمان سازی و شهرسازی

توری مش استیل

صنایع غذایی و شیمیایی

توری مش گالوانیزه

ساختمان سازی و شهرسازی

توری مش مس

صنایع نفت، پتروشیمی و ماشین سازی

توری مش آلومینیوم

فیلتراسیون

در ادامه به شرح هر یک از کاربرد انواع توری های ساختمانی خواهیم پرداخت.

انواع توری مش - آشنایی با کاربرد انواع مش فلزی فولاد توفیقی

انواع توری مش براساس نحوه اتصال

به طور کلی توری های مش از لحاظ نحوه اتصال به یکدیگر جهت ایجاد شبکه ای از میلگردها به دو دسته بندی تقسیم می شوند. بر خلاف باور عموم، توجه به انواع مش فلزی از لحاظ نحوه اتصال بسیار مهم است.

در ادامه دو نوع اتصال توری فلزی را به شکل مختصر و مفید بررسی می کنیم؛

 • توری جوشی: در توری فلزی جوشی، شبکه ی میلگردها به وسیله جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند. توری مش جوشی نسبت به توری غیرجوشی مقبولیت بیشتری دارد.
 • توری غیر جوشی: در توری مش غیرجوشی اتصال میلگردها در شبکه عظیم بدون جوشکاری و به وسیله روش هایی نظیر بافت میلگردها انجام می شود.

انواع توری مشی براساس سایز چشمه

توری مشبک فلزی بر اساس سایز چشمه نیز به دو دسته بندی مختلف طبقه بندی می شود. چشمه به فضای خالی میان دو ضله هر چشمه می گویند.

در این بخش به شکل کاملا ساده و کامل این دو دسته بندی را معرفی خواهیم کرد؛

 • توری مشبک ریز بافت: به توری هایی گفته می شود که سایز چشمه آنها کمتر از 1 سانتی متر است.
 • توری مشبک درشت بافت: به توری هایی گفته می شود که سایز چشمه آنها بیشتر از 1 سانتی متر است.

انواع توری مش از نظر وزن

توری مشبک فلزی بر اساس وزن هم دسته بندی شده است که در این قسمت به شرح آن می پردازیم.
از لحاظ وزن نیز توری ها به دو دسته بندی مختلف تقسیم می شوند که قصد داریم در ادامه هرچه بیشتر با آنها آشنا شویم؛

 • سبک: اگر ضخامت میلگرد توری فلزی کمتر از 5 میل باشد، توری سبک نامیده می شود.
 • سنگین: اگر ضخامت میلگرد توری فلزی بیشتر از 5 میل باشد، توری سنگین نامیده می شود.

انواع توری مش - آشنایی با کاربرد انواع مش فلزی فولاد توفیقی

انواع مش فلزی براساس نوع سیم مفتول

یکی از مهمترین دسته بندی هایی که برای انواع مش یا توری مشبک در نظر گرفته می شود، مربوط به جنس سیم مفتول یا میلگرد مورد استفاده برای ساخت شبکه است.
در زمان ساخت شبکه می توان از انواع آهن آلات استفاده نمود که این موضوع باعث پدید آمدن انواع مش فلزی در بازار شده است.در لیست زیر می توانید تنوع محصولات مش توری بر اساس جنس یا نوع فلز را مشاهده کنید؛

 • توری مش استیل: این نوع توری مشبک از استیل ضد زنگ یا استنلس استیل ساخته می شود.
 • توری مش گالوانیزه: این نوع توری مشبک از فولاد گالوانیزه (روی اندود شده) تولید می گردد.
 • توری مش مس: این نوع توری مشبک از اتصال سیم های مسی ایجاد می شود.
 • توری مش آلومینیوم: این نوع توری مشبک از طریق اتصال مفتول های آلومینیومی حاصل می گردد.

کاربرد انواع مش فلزی (توری مشبک)

همانطور که اشاره کردیم، موارد استفاده از توری فلزی بسیار گسترده و فراوان است؛ منتهی شما نمی توانید از انواع توری در زمینه های مختلف استفاده کنید. هر نوع طوری برای اهداف خاص خود مناسب است.

ابتدا اجازه دهید رایج ترین مصارف لیست انواع توری مش را بررسی کنیم:

 • ساخت سقف و تیرچه
 • ساخت فونداسیون بتنی
 • تقویت بتن سازه
 • ساخت دیوار
 • ساخت استخر
 • احداث پل
 • نرده کشی و فنس کشی
 • جلوگیری از ریزش خاک
 • فیلتراسیون
 • پتروشیمی
 • سقف کامپوزیت
 • دیوارهای پیش ساخته شده

در هر صورت کابرد مش فلزی بسیار گسترده است، اما هر نوع از این محصول باید به جای درست استفاده شود. برای مثال جهت فیلتراسیون باید از توری های آلومینیومی ریزبافت استفاده نمود. به این موضوع توجه نمایید.

اساس تعیین قیمت انواع توری مش فلزی؛ مشاوره از فولاد توفیقی

انواع توری مش از میلگرد یا مفتول ساخته می شود، در واقع این محصولات نوعی آهن آلات به شمار می روند. بهتر است بدانید، قیمت آهن آلات به صورت روزانه بر اساس پارامترهایی نظیر نرخ ارز، قیمت مواد اولیه، تورم، سیاست های داخلی، وضعیت بورس، میزان عرضه و تقاضا و … تغییر می کند. پس در نتیجه می توان گفت قیمت انواع مش فلزی هم روزانه در حال نوسان است. همین موضوع استعلام قیمت این محصولات را چالش برانگیز می کند.
البته نیازی به نگرانی نیست، چرا که سایت فولاد توفیقی مرجع فروش مش مشبک (توری مش فلزی)، می تواند مرجع خوبی برای استعلام قیمت انواع توری باشد. فراموش نکنید این سایت خود تولید کننده توری است، بنابراین کف قیمت (امروز) را به شما اعلام خواهد کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انواع توری مش – آشنایی با کاربرد انواع مش فلزی فولاد توفیقی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انواع توری مش – آشنایی با کاربرد انواع مش فلزی فولاد توفیقی"، کلیک کنید.