اولین داروی کبد چرب در آمریکا تایید شد

اولین داروی کبد چرب در آمریکا تایید شد

آفتاب نیوز :

به گزارش «تمپو»، این دارو تولید شرکت داروسازی «مادریگال» (Madrigal) است و در پی تایید داروی جدید سهام این شرکت در بورس آمریکا 24 درصد رشد کرد. بیماری NASH که بتازگی به عنوان استیاتوهپاتیت متابولیک مرتبط با سوء عملکرد (MASH) تغییر نام یافت، در حدود 1.5 میلیون نفر را در آمریکا را درگیر کرده است، اما تا کنون هیچ دارو و درمان تایید شده ای برای آن وجود نداشت.

«بیل سیبولد» مدیر اجرایی شرکت مادریگال گفت که داروی خوراکی این شرکت تحت نام تجاری «رزدیفرا» (Rezdiffra) از ماه آوریل (فروردین) در دسترس خواهد بود. برخی تحلیلگران بازار دارو و درمان برآورد کرده اند که فروش سالانه این دارو از 5 میلیارد دلار فراتر خواهد رفت.

این شرکت خاطرنشان کرد که داروی جدید برای بیماران مبتلا به NASH با فیبروز کبدی پیشرفته تا مراحل 2 یا 3 تایید شده است. علت بروز بیماری NASH بطور کامل شناخته شده نیست، اما عمدتا با چاقی، کم کاری غده تیرویید (hypothyroidism)، دیابت و سطح بالای چربی خون مرتبط دانسته شده است.

«لورن استیل» مدیر اجرایی سازمان حمایت از بیماران موسوم به «بنیاد کبد آمریکا» گفت: تایید این داروی جدید یک لحظه تاریخی برای بیماران پس از یک رشته ناکامی ها در یک دهه گذشته به شمار می رود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین داروی کبد چرب در آمریکا تایید شد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین داروی کبد چرب در آمریکا تایید شد"، کلیک کنید.