ایتالیا ارسال دومین سیستم های دفاع هوایی به اوکراین را بررسی می کند

ایتالیا ارسال دومین سیستم های دفاع هوایی به اوکراین را بررسی می کند

ایتالیا در حال بررسی ارسال دومین سیستم های دفاع هوایی SAMP/T به اوکراین آن هم پس از فشار از سوی متحدان برای افزایش ارسال تسلیحات به این کشور است.

به گزارش امروزیا، یک منبع دیپلماتیک مطلع که خواست نامش فاش نشود، گفت: «وزرت دفاع ایتالیا در این باره مشتاق است اما تصمیم در این مورد باید توسط جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا گرفته شود. این تصمیم روی میز است و تصمیم در عرض یک یا 2 هفته گرفته می شود.»

به نقل از پایگاه خبری دیفنس نیوز، این آتشبار که ایتالیا قرار است به اوکراین بفرستد، در کویت مستقر است و یکی از پنج آتشباری است که توسط ایتالیا عملیاتی شده است؛ ایتالیا سال گذشته میلادی یکی از آتشبارها را به اوکراین ارسال کرد.

رم درباره ارسال دومین آتشبار خود به اوکراین به دلیل کم بودن آنها احتیاط می کند اما کی یف درخواست دارد که برای دفاع از خود در برابر حملات موشکی روسیه این آتشبار را دریافت کند.

«آلساندرو مارونه»، کارشناس دفاعی در اندیشکده IAI در رم گفت: «فشارهای سیاسی زیادی روی ایتالیا برای اهدای دومین آتشبار وجود دارد اما این یک تصمیم دشوار است چون انبارهای تسلیحات ایتالیا را به شدت دچار کسری می کند.»

دولت اخیرا یک آتشبار را در اسلواکی به عنوان بخشی از برنامه ناتو مستقر کرده و دیگری قرار است در ژوین در جنوب ایتالیا برای حفاظت از نشست سران گروه هفت راه اندازی شود.

سامانه SAMP/T که در سال 2013 وارد خدمت ارتش ایتالیا شد، یک سیستم ضد موشکی تاکتیکی سوار بر کامیون است که برای دفاع در برابر موشک های بالستیک کروز و تاکتیکی و همچنین هواپیماهای دارای سرنشین و پهپادها طراحی شده است.

پارلمان ایتالیا قرار است به بسته دیگری از تسلیحات برای ارسال به اوکراین رای دهد، چون طبق گزارش ها قبلا موشک های استینگر و هویتزر PzH 2000 ارسال شده است.

نخست وزیر ایتالیا به شدت از کارزار نظامی اوکراین برای بیرون راندن نیروهای روسی از خاک این کشور حمایت کرده است اما خودداری دولت در ارایه فهرست تسلیحات ارسالی انتقاد رای دهندگان و احزاب سیاسی از جمله حزب مخالف پنج ستاره و متحد ایتلاف ملونی، حزب «لیگ» را در پی داشته است.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایتالیا ارسال دومین سیستم های دفاع هوایی به اوکراین را بررسی می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایتالیا ارسال دومین سیستم های دفاع هوایی به اوکراین را بررسی می کند"، کلیک کنید.