بازداشت دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه نیویورک

بازداشت دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه نیویورک

به گزارش امروزیا به نقل از ایرنا تظاهرات دانشجویان حامی فلسطین از زمان شروع در 18 آوریل (30 فروردین) دست کم در 40 پردیس از دانشگاه های مختلف آمریکا منجربه دستگیری حدود 2 هزار و 200 نفر تا این لحظه شده است.

در ادامه این ناآرامی ها، پلیس نیویورک با درخواست شهردار این شهر برای متفرق کردن «اجتماعات غیرقانونی در زمین های دانشگاه» وارد عمل شد و 13 معترض را در دانشگاه نیویورک و 43 نفر دیگر را در پردیس «مدرسه جدید» دستگیر کرد.

پلیس در واکنش به اصرار گاردین و دیگر رسانه ها برای توضیح درباره هویت معترضان، مدعی شد که حدود 29 درصد از معترضان و 60 درصد دستگیرشدگان «مربوط به دانشگاه» نبوده اند، اما توضیحی درباره منظور خود از «ارتباط با دانشگاه» ارایه نکرد.

روز گذشته نیز پلیس با هجوم به پردیس جنوبی دانشگاه کالیفرنیا (UCLA) دست کم200 نفر را بازداشت کرد.

دانشجویان آمریکایی دانشگاه های مختلف آمریکا طی چند هفته اخیر با برگزاری تظاهرات دانشجویی خواستار برقراری آتش بس کامل در غزه و پایان دادن به سرمایه گذاری دانشگاه های خود در شرکت های حامی اسراییل شده اند.

اگرچه رژیم اسراییل این جنبش دانشجویی را «یهودستیزانه» می خواند، اما برگزارکنندگان این جنبش که در میان آنها افراد یهودی حضور دارند، این اتهام را رد و تصریح می کنند که حرکت آنها درخواستی صلح آمیز برای حمایت از فلسطین است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه نیویورک" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه نیویورک"، کلیک کنید.