بایدن: دنیا تا سرحد مرگ از پیروزی ترامپ می ترسد!

بایدن: دنیا تا سرحد مرگ از پیروزی ترامپ می ترسد!

به گزارش امروزیا بایدن روز جمعه در کمپینی گفت: تقریبا تمامی سران جهانی به من می گویند «اجازه نده او (ترامپ) پیروز شود. دموکراسی ما در خطر است».

به نوشته اسپوتنیک، بایدن در ادامه بیان کرد: من چندان خاص نیستم اما ترامپ نیز نیستم. آن ها تا سرحد مرگ از پیروزی او در انتخابات می ترسند.

دادگاه عالی ایالات متحده ماه گذشته ممنوعیتی که دادگاه عالی ایالت کلرادو بر شرکت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری وضع کرده بود را لغو کرد و به ترامپ اجازه داد در این ایالت در انتخابات شرکت کند.

به نقل از امروزیا دونالد ترامپ چندین پرونده جنایی در دادگاه دارد که ممکن است برای هر یک از آن ها به حبس محکوم شود، اما هر محکومیتی نمی تواند مانع نامزدی ترامپ در انتخابات 2024 شود. با این وجود، بخش کوتاهی از قانون اساسی آمریکا به مواردی پرداخته که رد صلاحیت نامزدها را در پی خواهد داشت. در بخشی از متن متمم چهاردهم قانون اساسی آمریکا آمده است: «شخصی که به عنوان یکی از مقامات ایالات متحده برای حمایت از قانون اساسی ایالات متحده قبلاً سوگند ادا کرده باشد، ولی بعداً علیه ایالت خود شورش کند یا به دشمنان وابسته آن یاری دهد، نمی تواند هرگونه سمت کشوری و لشکری را در ایالات متحده یا در هر یک از ایالات آن تصدی کند.»

این دستاویز حقوقی دموکرات ها و جمهوری خواهان مخالف ترامپ برای جلوگیری از نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری 2024 بود؛ چرا که او به این متهم شده است که در ششم ژانویه 2021 تلاش کرد تا نتیجه انتخابات 2020 را باطل کرده و هوادارانش را به ساختمان کنگره فرستاد.

با این حال، دادگاه عالی آمریکا اعلام کرد، متمم 14 قانون اساسی این کشور بدین معنا نیست که ترامپ حق شرکت در انتخابات را نخواهد داشت. بدین ترتیب، بحث های حقوقی بر سر امکان حضور ترامپ در انتخابات به پایان رسیده و او می تواند مانند دیگر نامزدها به فعالیت های انتخاباتی خود ادامه دهد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایدن: دنیا تا سرحد مرگ از پیروزی ترامپ می ترسد!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایدن: دنیا تا سرحد مرگ از پیروزی ترامپ می ترسد!"، کلیک کنید.