بایدن و ترامپ هر دو مضرند

بایدن و ترامپ هر دو مضرند

به گزارش امروزیا شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به این سوال که کدامیک، دونالد ترامپ یا جو بایدن کار بیشتری انجام داده اند تا مردم آنها را دوست داشته باشند، یک سوم گفتند که ترامپ و یک چهارم نیز اعلام کردند که بایدن. همچنین 30 درصد از بزرگسالان شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که نه بایدن و نه ترامپ به نفع آنها کار نکرده اند.

آمریکایی های شرکت کننده در این نظرسنجی همچنین گفتند که بایدن در چند مورد خاص نمره منفی می گیرد. تنها دو نفر از 10 آمریکایی فکر می کنند که ریاست جمهوری بایدن به آنها در هزینه های زندگی کمک کرده و تنها 16 درصد می گویند که او در حوزه امنیت مرزی و مهاجرت به مردم آمریکا کمک کرده است.

به نقل از امروزیا همچنین از هر 10 آمریکایی، 6 نفر گفتند که دوران ریاست جمهوری بایدن به یکسری از این مسایل کمی یا خیلی زیاد آسیب وارد کرده است.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که 46 درصد می گویند ریاست جمهوری ترامپ به مساله مهاجرت یا امنیت مرزی کمک کرده و چهار نفر از 10 آمریکایی نیز گفتند که در هزینه های زندگی کمک کرده است.

با وقوع پاندمی کرونا، تلاش های ترامپ در حوزه اشتغال ضربه خورد به طوریکه 2.7 میلیون آمریکایی در دوران ریاست جمهوری او، شغل خود را از دست دادند. اما قرنطینه های دوران کرونا همچنین تورم را به شدت کاهش داد به طوریکه شاخص قیمت مصرف کننده از نرخ سالانه 2.3 درصد به پایین ترین حد خود یعنی 0.1 درصد رسید. همینطور، نرخ پایین بهره و سطح تاریخی کسری بودجه دولت نیز باعث شد تا بسیاری از خانوارهای آمریکایی در دوران ریاست جمهوری ترامپ احساس بهتری داشته باشند.

با روی کار آمدن بایدن پس از کرونا، اقتصاد با کمک بیشتری که دریافت کرد، رشد داشت و 15.2 میلیون نفر در دوران ریاست جمهوری او شاغل شدند اما مسایل مربوط به زنجیره تامین، جنگ اوکراین و بسته های کمکی بایدن باعث رشد تورم شد و به میزان محبوبیت او ضربه زد.

مزیت ترامپ در هزینه زندگی و مهاجرت تا حدی ناشی از عدم اشتیاق دموکرات ها نسبت به عملکرد بایدن است. حدود یک سوم از دموکرات به عنوان مثال می گویند که ریاست جمهوری بایدن به هزینه زندگی ضربه زده و یک سوم دیگر فکر می کنند که بایدن به این روند نه کمکی کرده و نه ضربه ای زده است.

همچنین در این نظرسنجی مشخص شد که تنها یک سوم از دموکرات ها فکر می کنند که ریاست جمهوری بایدن به هزینه های زندگی کمک کرده است. در این میان، سه نفر از هر 10 آمریکایی فکر می کنند که ریاست جمهوری بایدن به امنیت مرزی و مهاجرت کمک کرده و همین میزان هم می گویند که او به این دو مساله ضربه زده و چهار آمریکایی از 10 نفر می گویند که وضعیت در دوران ریاست جمهوری او فرقی نکرده است.

رای دهندگان مستقل نیز به بایدن در این دو مورد نمره منفی می دهند. 6 رای دهنده مستقل از 10 نفر می گویند که ریاست جمهوری بایدن به کشور در حوزه هزینه های زندگی ضربه زده است. 4 رای دهنده مستقل از 10 نفر می گویند ریاست جمهوری او در هزینه سلامت و روابط با دیگر کشورها آسیب رسانده است.

نیمی از آمریکایی ها فکر می کنند که ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود بیش از پیش به تغییرات آب و هوایی، حق رای گیری و امنیت انتخاباتی، قوانین سقط جنین و روابط با کشورهای خارجی ضربه زد.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد، مساله ای که هم بایدن و هم ترامپ در آن موفق بودند، اشتغال زایی است؛ نیمی از آمریکایی ها گفتند که ترامپ در دوران فعالیتش در کاخ سفید در زمینه اشتغال کمک کرده و 36 درصد نیز همین نظر را درباره بایدن دارند.

همچنین نیمی از آمریکایی ها گفتند که ترامپ به مساله مهاجرت کمک کرده و 4 آمریکایی از 10 نفر نیز گفتند که او در هزینه های زندگی کارگشا عمل کرده است.

در این نظرسنجی مشخص شد که نیمی از دموکرات ها می گویند بایدن در زمینه تغییرات آب و هوایی یا هزینه های درمانی کارگشا بوده و 77 درصد از دموکرات ها گفتند که ترامپ در دوران ریاست جمهوری اش در مورد قوانین سقط حداقل ضرر را رسانده است.

این نظرسنجی از 1204 بزرگسال آمریکایی در بازه زمانی چهارم تا هشتم آوریل 2024 انجام شده است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایدن و ترامپ هر دو مضرند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایدن و ترامپ هر دو مضرند"، کلیک کنید.