با رعایت این نکات، 6 سال دیرتر پیر شوید

با رعایت این نکات، 6 سال دیرتر پیر شوید

به گزارش امروزیا، سلامت کاملِ قلب و عروق، در اغلب موارد منجر به کند شدن روند پیری بیولوژیکی (تا شش سال) می شود. بهتر است از سنین جوانی، این عادات سالم را به منظور حفظ سلامت قلب اتخاذ کنید تا از اثرات منفی نشانگرهای زیستی که بر سن بیولوژیکی و کیفیت زندگی تاثیرگذارند، دور بمانید:

1) رژیم غذایی سالم: داشتن یک رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و گوشت های بدون چربی و پرهیز از مصرف قند، چربی های ترانس و غذاهای سرخ شده می تواند به کاهش وزن، کاهش کلسترول و پیشگیری از دیابت کمک کرده و از پیری بیولوژیکی زودهنگام جلوگیری کند.

2) فعالیت فیزیکی: متخصصان برای ارتقای سلامت قلب، 150 دقیقه ورزش هوازی متوسط مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری در هفته را توصیه می کنند.

3) ترک سیگار: تداوم در استعمال سیگار منجر به افزایش سن بیولوژیکی می شود. با ترک سیگار، افراد می توانند روند پیری بیولوژیکی را کاهش دهند.

4) خواب سالم: با داشتن حداقل 7 تا 9 ساعت خواب باکیفیت، سلامت قلب و عروق خود را بهبود ببخشید و روند پیری بیولوژیکی خود را به تعویق بیندازید.

5) مدیریت وزن: حجم وعده های غذایی خود را کنترل کنید، مواد غذایی سالم را انتخاب کنید و از نظر جسمی فعال باشید. حفظ وزن در محدوده سالم و نرمال، سن بیولوژیکی را کاهش می دهد.

این 5 مکمل عمرتان را طولانی تر می کند

این رژیم غذایی، مغز شما را جوان نگه می دارد

منابع: medicalnewstoday ، health

47232

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با رعایت این نکات، 6 سال دیرتر پیر شوید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با رعایت این نکات، 6 سال دیرتر پیر شوید"، کلیک کنید.