برف و باران در جاده های 28 استان/ ممنوعیت تردد به سمت شمال در جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال

برف و باران در جاده های 28 استان/ ممنوعیت تردد به سمت شمال در جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بارش برف و باران در جاده های 28 استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با امروزیا، درباره وضعیت جوی جاده های کشور گفت: برابر آخرین گزارش های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در سراسر کشور، در حال حاضر شاهد بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، تهران، مازندران، البرز، اصفهان، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، لرستان، مرکزی، قم، فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان، یزد و گلستان هستیم.

وی ادامه داد: همچنین در برخی از محورهای استان های گیلان،  هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان نیز بارش باران گزارش شده است. در این شرایط لازم است که رانندگان و مسافران نیز رعایت یکسری نکات را جدی بگیرند. مهم ترین مساله این است که باید از سفرهای غیرضروری پرهیز شود و در صورت الزام به سفر حتما باید با آمادگی کامل اقدام به سفر شود. همچنین در صورتی که قصد بازگشت از سفر را دارند، تا حد امکان زمان بازگشت خود را به روزهای بعدی موکول کنند.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا افزود: آن دسته از رانندگانی که به هر دلیلی مجبور به انجام سفر هستند، باید ضمن کسب اطلاع از وضعیت راه ها از سلامت فنی خودرو به ویژه سالم بودن وسایل گرمایشی خودرو و برف پاک کن و همراه داشتن  زنجیر چرخ اقدام کنند. پر بودن باک خودرو در مبدا نیز بسیار مهم بوده و باید رعایت شود. همچنین رانندگان و مسافران حتما لباس گرم، غذای کافی و … را در طول سفر به همراه داشته و به توصیه ها و دستورات ماموران پلیس راه توجه کنند.  

وی ادامه داد: در مواردی دیده شد که به علت وقوع کولاک یا بارش شدید برف و … ماموران پلیس راه اقدام به انسداد موقت مسیر می کنند اما برخی از رانندگان با تصور اینکه زرنگ بوده و پلیس را دور زده اند، وارد بی راهه و مسیرهای فرعی شده و در آنجا دچار مشکل می شوند. اقدامی که هم جان آنان را خطر می اندازد و هم زحمتی مضاعف برای امدادگران و عوامل پلیس ایجاد می کند. لذا تاکید داریم که رانندگان حتما به دستورات پلیس توجه کنند.

شیرانی با تاکید بر اینکه همراه داشتن زنجیر چرخ نیز الزامی است، گفت: رانندگان باید بدانند که چگونه از زنجیرچرخ خودروی خود استفاده کرده و با نحوه نصب آن کاملا آشنا باشند، بدیهی است که در صورت افزایش بارندگی به خصوص در محورها و گردنه های برفگیر، پلیس حتما از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری خواهد کرد. رانندگان در هنگام بارش برف و باران، فاصله طولی مناسب را خودروی مقابل رعایت کرده و ضمن پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز با سرعت مطمینه رانندگی کنند.

چالوس و آزادراه تهران – شمال یکطرفه شد

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در ادامه به تشریح وضعیت ترافیکی جاده های کشور پرداخت و گفت: محور هراز که به دلیل بارش برف مسدود شده بود، صبح امروز بازگشایی شده و تردد از این محور در حال انجام است. با تمهیدات اتخاذ شده تردد از آزادراه تهران – شمال و مسیر جنوب به شمال محور چالوس تا اطلاع بعدی ممنوع است. این جاده پس از تخلیه کامل بار ترافیکی مسیر جنوب به شمال از ساعاتی دیگر در مسیر شمال به جنوب یک طرفه خواهد شد، تا فرآیند بازگشت مسافران تسریع شود.

وی با بیان اینکه ترافیک در آزادراه کرج – قزوین در محدوده مهرشهر نیمه سنگین گزارش شده است، اظهارکرد: وضعیت مشابه در آزادراه قزوین – کرج حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک گزارش شده است.

آماده باش کامل پلیس راهور درپی بارش برف و باران/ ضرورت پرهیز از سفرها و ترددهای غیرضروری

شیرانی با اعلام شماره تلفن 88255555 و 120 از رانندگان و مسافران خواست که پیش از آغاز سفر حتما با این شماره ها تماس گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت جوی، ترافیکی و انسداد محورها، مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برف و باران در جاده های 28 استان/ ممنوعیت تردد به سمت شمال در جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برف و باران در جاده های 28 استان/ ممنوعیت تردد به سمت شمال در جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال"، کلیک کنید.