بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم

بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس درباره تبادل اسرا و توافق برای آتش بس در غزه است.

به گزارش امروزیا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه در کنفرانس خبری مشترک با شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر درباره ارایه پاسخ به پیشنهاد آتش بس از سوی حماس گفت: ما در حال بررسی پاسخ حماس هستیم. ما اسراییل را در جریان این پاسخ گذاشتیم و در روز چهارشنبه جزییات این پاسخ را با آن ها درمیان خواهیم گذاشت. کارهای زیادی باید انجام بگیرد. اما آمریکا همچنان باور دارد که توافقی می تواند حاصل شود.

وی ادامه داد: آمریکا از تمامی آتش بس ها برای پیشبرد مسیر دیپلماتیک و برقراری صلحی پایدار استفاده می کند. ما از تمامی ابزارها برای رسیدن به آتش بسی طولانی تر جهت آزادی تمامی گروگان ها در غزه استفاده می کنیم.

بلینکن تصریح کرد: ما قویا مخالف تلاش گروه ها برای استفاده از جنگ غزه جهت دامن زدن به درگیری ها یا حمله به نیروهای مان هستیم.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اهمیت کشتی رانی در دریای سرخ، حملات حوثی ها منافع همه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بلینکن تاکید کرد که تعیین بازه زمانی برای تشکیل کشور فلسطین ضروری است.

رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین عنوان کرد که درباره مسیر پیشروی منطقه با محمدبن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گفت وگو داشته است.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که ولیعهد عربستان سعودی بر تمایل این کشور مبنی بر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید داشته است.

بلینکن در ادامه اعلام کرد که با رییس جمهور مصر در رابطه با تلاش ها برای افزایش کمک رسانی به غزه، آزادی گروگان ها، ثبات منطقه ای و متوقف کردن حملات حوثی ها به دریای سرخ صحبت کرده است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین از گفت وگوی خود با امیر قطر در رابطه با تلاش ها برای آزادی گروگان ها در غزه خبر داد.

بلینکن تاکید کرد که با امیر قطر بر سر داشتن هماهنگی های نزدیک جهت افزایش همکاری های بشردوستانه برای غزه توافق کرده است.

وی در این کنفرانس خبری اظهار کرد که واشنگتن با کوچاندن اجباری فلسطینی ها از غزه مخالف است.

از سوی دیگر آل ثانی در این کنفرانس خبری گفت که پاسخ حماس به توافق آتش بس موجب خوش بینی قطر می شود.

وی تاکید کرد که جزییات توافق آتش بس در این زمان بسیار حساس نمی تواند منتشر شود اما تایید کرد که پیشرفت هایی در این زمینه حاصل شده است.
آل ثانی در ادامه سخنانش اظهار داشت: موضع ما از همان زمانی مشخص شد که خواستار پایان یافتن جنگ و جلوگیری از تشدید تنش ها شدیم.

آل ثانی افزود: نبرد غزه باید پایان بیابد. ما خواهان افزایش تنش ها در منطقه یا تهدیدها علیه کشتی رانی بین المللی نیستیم.

نخست وزیر قطر گفت: ما با همکاری شرکای مان در قاهره و واشنگتن به دنبال حصول هرچه سریع تر توافق آتش بس در غزه هستیم.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم"، کلیک کنید.