بن سلمان با الهام از یک بازی شهربازی می سازد/ عکس

به گزارش خبرگزاری امروزیا و براساس گزارش مجله امروزیا، این شهربازی یک اژدهای 70 متری در مرکز خود و بیش از 30 بازی مهیج خواهد داشت.

گرچه برخی از ساخت شهربازی ای با الهام از انیمه ی ژاپنی مشهور Dragon Ball خوشحال اند، اما برخی هم این کشور را به خاطر اقدامات بی رحمانه ی حکومتش مورد انتقاد قرار داده اند.

سابقه ی تاریک عربستان سعودی در رعایت حقوق بشر سبب شده برنامه ی این کشور برای ساخت این شهربازی با واکنش سردی مواجه شود.

این شهربازی اولین جاذبه ی گردشگری دنیا خواهد بود که بر اساس انیمه ی ژاپنی محبوب «دراگون بال» ساخته می شود.

به گفته ی شرکت سرمایه گذاری Qiddiya که به صندوق سرمایه گذاری دولت عربستان تعلق دارد، این شهربازی مساحتی بیش از نیم میلیون متر مربع خواهد داشت.

ساخت این شهربازی جزیی از همکاری های استراتژیک بلند مدت شرکت Qiddiya با شرکت Toei Animation، تهیه کننده ی ژاپنی انیمه ی «دراگون بال» است.

این شهربازی یک ترن هوایی خواهد داشت که از لا به لای پیچ و خم بدن یک اژدها عبور می کند. این اژدها بر اساس شخصیت Shenron در انیمه ی «دراگون بال» که یک اژدهای برآورده کننده ی آرزو است، طراحی شده است.

این شهربازی 7 ناحیه ی تفریحی مختلف با الهام از 7 تخم افسانه ای اژدها در انیمه ی «دراگون بال» خواهد داشت که برای بازدیدکنندگان شهربازی را به قلب این انیمه خواهند برد.

این شهرباری همچنین بخش هایی تعاملی و قابل کاوش با الهام از انیمه ی «دراگون بال» خواهد داشت، مانند «خانه ی کیم» و «سیاره ی بیراس».

بن سلمان با الهام از یک بازی شهربازی می سازد/ عکس

بن سلمان با الهام از یک بازی شهربازی می سازد/ عکس

شهربازی «دراگون بال» یک پروژه ی عظیم تفریحی و گردشگری است که در نزدیکی ریاض، پایتخت عربستان در حال ساخت است.

این شهربازی بخشی از برنامه های عربستان سعودی برای سازگاری بیشتر با محیط زیست و رهایی از اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت است.

در حالی که برخی طرفداران انیمه ی «دراگون بال» از برنامه ی عربستان برای ساخت این شهربازی استقبال کرده اند، اما برخی نیز در فضای مجازی ساخت این شهربازی در عربستان را زیر سوال برده اند.

کاربری نوشته: «هیچ چیزی نمی تواند مرا راضی به رفتن به کشوری با محدودهای شدید و بسیار برای آزادی های فردی کند. اگر می خواهید به یک جاذبه گردشگری بین المللی تبدیل شوید، باید از استانداردهای بیشتر نقاط دنیا تبعیت کنید.»

کاربر دیگری نیز نوشته: «ایده اش عالی است! ولی جایش نه چندان.»

با این حال، کاربری دیگر نوشته: «فوق العاده است! بزن بریم!»

بن سلمان با الهام از یک بازی شهربازی می سازد/ عکس

بن سلمان با الهام از یک بازی شهربازی می سازد/ عکس

بن سلمان با الهام از یک بازی شهربازی می سازد/ عکس

عربستان قصد دارد میلیاردها دلار در تلاش برای جذب گردشگران بیشتر به این کشور هزینه کند.

این کشور در نظر دارد تا سال 2050 سالانه پذیرای 150 میلیون گردشگر باشد تا به اقتصاد خود تنوع بخشد و با افزایش ورود ارز خارجی به این کشور، وابستگی کمتری به نفت پیدا کند.

عربستان تاکنون 13 میلیارد دلار در بخش خصوصی برای توسعه ی صنعت گردشگری خود سرمایه گذاری کرده است.

با این حال، در پس این زرق برق، موارد متعددی از تهدید، ترک اجباری و خونریزی وجود دارد.

بسیاری از پروژه های این کشور با انتقادات شدید نسبت به نقض حقوق بشر توسط حکومت عربستان مواجه شده است، از جمله پروژه ی 550 میلیارد دلاری «نیوم» که برای اجرای آن برخی قبایل این کشور با اعمال زور از محل زندگی خود بیرون رانده، محبوس یا اعدام شده اند.

دست کم 20 هزار نفر از اعضای قبیله ی «حویطات» در عربستان از محل زندگی خود بیرون رانده شده اند، بی آنکه معلوم باشد محل زندگی آن ها در آینده کجا خواهد بود.

همچنین مقامات شهر بندری جده خانه های زیادی را برای اجرای برنامه های توسعه ی این کشور تخریب کرده و هزاران نفر از مردم را به طور غیر قانونی از محل زندگی خود بیرون رانده اند.

جید باسیونی، مسیول بخش خاورمیانه ی سازمان حقوق بشری Reprieve به دویچه وله گفته: «پروژه ی نیوم دارد روی دریایی از خون ساخته می شود. ما بارها و بارها دیده ایم که هر کسی که با ولیعهد عربستان مخالفت می کند یا بر سر راهش قرار می گیرید، با خطر زندانی شدن یا مرگ مواجه می شود.»

2222

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بن سلمان با الهام از یک بازی شهربازی می سازد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بن سلمان با الهام از یک بازی شهربازی می سازد/ عکس"، کلیک کنید.