بورل: اسراییل از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی در غزه استفاده می کند

بورل: اسراییل از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی در غزه استفاده می کند

مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت رژیم صهیونیستی از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی در نوار غزه استفاده می کند.

به گزارش امروزیا، «جوزپ بورل» مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت رژیم صهیونیستی موجب قحطی در نوار غزه شده و از گرسنه نگه داشن به عنوان سلاح جنگی استفاده می کند.

او گفت غزه در حال تبدیل شدن به مکانی بدون نظام است که ساکنانش را در برابر 2 گزینه ترک این مکان یا خشونت قرار می دهد.

الجزیره نوشت، بورل در ادامه اظهاراتش گفت: «ما شاهد قحطی در غزه هستیم که هزاران نفر را تحت تاثیر قرار می دهد و نمی توانیم در حالی که فلسطینیان گرسنه هستند، تنها نظاره گر باشیم.»

مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عنوان داشت: «اسراییل قحطی را در غزه بوجود می آورد و آنچه در حال رخ دادن است، کار کسانی است که مانع ورود کمک ها به نوار غزه شده و کنترل مرزها را در اختیار دارند».

بورل افزود: «بیایید صریح باشیم و آشکارا بگوییم که قحطی به عنوان یک سلاح جنگی استفاده می شود. ما حمایت های هوایی را در حالی ارسال می کنیم که یک ساعت دورتر از محل دریافت هستند».

بورل همچنین اشاره کرد که «برخی از کشورهای اتحادیه اروپا پیشنهاد تعلیق جزیی بخشی از توافقنامه همکاری میان اتحادیه اروپا و اسراییل را  به دلیل اوضاع غزه مطرح کرده اند.»

در همین راستا، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن گفت «آنچه در غزه رخ می دهد جنایت جنگی است و باید فورا متوقف شود.»

او ادامه داد: «گرسنه نگهداشتن کودکان جنایت انسانی است و کشتن فلسطینیان دفاع از خود نیست و ما این توجیه را نمی پذیریم.»

الصفدی گفت، باید به راه حلی برای مسیله فلسطین بر اساس راهکار دو دولتی دست یافت.

پایان خبر امروزیا
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بورل: اسراییل از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی در غزه استفاده می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بورل: اسراییل از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی در غزه استفاده می کند"، کلیک کنید.