بولتون: بایدن خیلی به اسراییل درباره ایران فشار آورد

بولتون: بایدن خیلی به اسراییل درباره ایران فشار آورد

به گزارش امروزیا «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا از «جو بایدن» به دلیل اعمال ادعایی «فشار فراوان» بر رژیم صهیونیستی برای اجتناب از اقدام نظامی گسترده علیه ایران انتقاد کرد.

در روز جمعه ریزپرنده هایی در آسمان اصفهان مشاهده شدند که توسط سامانه های پدافند هوایی ایران، سرنگون شدند. این حادثه که به رژیم صهیونیستی نسبت داده می شود، پس از آن اتفاق افتاد که ایران هفته گذشته در پاسخ به جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری تهران در سوریه، مواضع رژیم اشغالگر در اراضی اشغالی را با ده ها موشک و پهپاد هدف قرار داد.

به نقل از امروزیا بولتون روز جمعه در یک برنامه رادیویی گفت: «فکر می کنم کاری که اسراییل کرد، خوب بود. به عقیده من آن ها از سوی دولت بایدن تحت فشار بسیار زیادی بودند که اقدام بزرگ تری انجام ندهند… درک می کنم که در موقعیت دشواری بودند.»

او در ادامه با بیان اینکه برخی چهره ها در کابینه جنگ رژیم صهیونیستی هم از واکنش اسراییل راضی نبودند، واکنش ناچیز رژیم صهیونیستی را نشانه «خوش شانسی» ایران دانست و گفت: «گفته می شود بنی گانتس، رهبر اپوزیسیون خواستار بیش از این ها بود. من هم فکر می کنم باید شدیدتر عمل می کردند. فکر می کنم ایران در این مورد خیلی خیلی خوش شانس بود.»

رژیم صهیونیستی از زمان حمله موشکی ایران تا روز حادثه در اصفهان، ادعاهای گزافی درباره واکنش احتمالی خود طرح می کرد و مدعی بود که پاسخ درشتی به حمله تلافی جویانه ایران خواهد داد.

به گزارش روزنامه آمریکایی هیل، تحلیلگران بر این باورند واکنش «ناچیز» رژیم صهیونیستی به این دلیل بود که این رژیم سعی دارد تنش های خود با ایران را کنترل کرده و از رویارویی با این کشور خودداری کند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بولتون: بایدن خیلی به اسراییل درباره ایران فشار آورد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بولتون: بایدن خیلی به اسراییل درباره ایران فشار آورد"، کلیک کنید.