بیانیه وزارت خارجه ایران درباره تنبیه رژیم صهیونیستی

بیانیه وزارت خارجه ایران درباره تنبیه رژیم صهیونیستی

بیانیه رسمی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص پاسخ به اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق منتشر شد.

به گزارش امروزیا، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اِعمال حق ذاتی دفاع مشروع مصرح در ماده 51 منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن مستشاران رسمی نظامی ایران که به دعوت دولت سوریه در این کشور مشغول فعالیت بودند و به ویژه حمله نظامی مورخ 13 فروردین ماه 1403 به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق، در تاریخ 26 فروردین 1403 مجموعه ای از حملات نظامی علیه پایگاه های نظامی این رژیم را به انجام رساندند.

تهران همچنین اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید مجدد بر پایبندی خود نسبت به اصول و اهداف منشور ملل متحد و حقوق بین الملل، بر عزم خویش برای دفاع قاطع از حاکمیت، تمامیت سرزمینی و منافع ملی خود در برابر هرگونه استفاده غیرقانونی از زور و تجاوز تاکید می نماید.

وزارت خارجه ایران تصریح کرد: توسّل جمهوری اسلامی ایران به اقدامات دفاعی در اِعمال حق دفاع مشروع، نشان دهنده رویکرد مسیولانه ایران نسبت به صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی در زمانی است که اقدامات غیرقانونی و نسل کُشی توسط رژیم آپارتاید اشغالگر صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تجاوزات نظامی مکرر این رژیم علیه دولت های همسایه و آتش افروزی در منطقه و فراتر از آن ادامه دارد.

وزارت خارجه ایران در پایان نوشت: جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم در اتخاذ اقدامات دفاعی بیشتر در جهت صیانت از منافع مشروع خود در برابر هرگونه اقدامات متجاوزانه نظامی و استفاده غیرقانونی از زور، تردیدی به خود راه نخواهد داد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه وزارت خارجه ایران درباره تنبیه رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه وزارت خارجه ایران درباره تنبیه رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.