تایمز: ترام طرح مفصلی برای پایان جنگ اوکراین دارد

تایمز: ترام طرح مفصلی برای پایان جنگ اوکراین دارد

یک روزنامه انگلیسی نوشت دونالد ترامپ برای پایان دادن به جنگ اوکراین به صورت مسالمت آمیز طرح مفصلی دارد، اما تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آن را ارایه نخواهد کرد.

به گزارش امروزیا، روزنامه تایمز مدعی شد «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا طرحی مفصل برای حل مسالمت آمیز مناقشه اوکراین دارد؛ اما قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آن را ارایه نخواهد کرد.

یک منبع نزدیک به ترامپ که نخواست نامش فاش شود، به روزنامه تایمز گفت: (ترامپ) یک طرح دارد اما نمی خواهد درباره آن با شبکه های خبری صحبت کند، چون در آن صورت دیگر نمی تواند از آن استفاده کند.

به گفته این منبع، ترامپ قصد دارد برای پیروزی در انتخابات 2024 آمریکا، پایان بخشیدن به جنگ اوکراین را در فهرست وعده های اصلی خود قرار دهد.

این گزارش در حالی منتشر شده که ترامپ بارها گفته است در صورت پیروزی در انتخابات می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن این جنگ را تمام کند. او همچنین در اواخر ماه میلادی گذشته گفت در صورت پیروزی در انتخابات تنها زمانی حاضر به حمایت از اوکراین خواهد شد که اروپا هم در این حمایت شریک باشد.

این روزنامه همچنین به نقل از منابع آگاه نوشت ترامپ قصد دارد در صورت پیروزی در انتخابات حداقل بودجه نظامی لازم برای کشورهای عضو ناتو را از 2 درصد به سه درصد افزایش دهد.

منابع نزدیک به ترامپ باور دارند به نظر می رسد ترامپ این ایده را در پی گفت وگو با «آندژی دودا»، رییس جمهور لهستان پرورده باشد. دودا نیز پیش تر خواستار افزایش چشمگیر در بودجه دفاعی ناتو شده بود و انتظار می رود در اجلاس آتی سران ناتو آن را مطرح کند.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تایمز: ترام طرح مفصلی برای پایان جنگ اوکراین دارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تایمز: ترام طرح مفصلی برای پایان جنگ اوکراین دارد"، کلیک کنید.