تحلیلگر سابق سیا: صبر پوتین در اوکراین نتیجه داد

تحلیلگر سابق سیا: صبر پوتین در اوکراین نتیجه داد

به گزارش امروزیا، «استیو هال»، مسیول ارشد سابق بخش عملیات های روسیه در آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه ای با «سی.ان.ان» گفت: «دو هفته گذشته برای ولادیمیر پوتین خیلی خوب پیش رفته و فکر می کنم می توانیم این موضوع را در رفتار او و چیزهای که گفته و کارهایی که انجام داده، ببینیم.»

استیو هال که در شبکه سی.ان.ان به عنوان تحلیلگر امنیت ملی مشغول به کار است، گفت: «فکر می کنم ولادیمیر پوتین حالا می تواند به کسانی که درباره حرف هایش تردید داشتند، بگوید که چقدر اشتباه کرده اند.»

به گزارش امروزیا، چند ماه پیش جو بایدن، رییس جمهور آمریکا بسته کمک های درخواستی جدید خود برای اوکراین به ارزش 60 میلیارد دلار را در قالب یک بودجه مکمل امنیت ملی به کنگره تسلیم کرد. این بسته چندی پیش از سوی مجلس سنای آمریکا تصویب شد اما هنوز در مجلس نمایندگان تصویب و نهایی نشده است. مایک جانسون، رییس مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال اظهار نگرانی و مخالفت نمایندگان محافظه کار در مورد ادامه کمک های واشنگتن به اوکراین، از به جریان انداختن روند تصویب این بسته امتناع کرده است.

استیو هال خاطر نشان کرد: «پوتین در ابتدا گفت صبر داشته باشید، در بلند مدت اگر ما مواضعمان را در آنجا حفظ کنیم، غرب و به ویژه آمریکا تمرکز خود را از دست خواهند داد و از کوره در رفته و از حمایت از اوکراین به نحوی دست خواهند کشید.»

این مقام ارشد اسبق سیا ادامه داد: «حالا دو سال بعد از این ارزیابی، او می تواند بگوید ببینید صبری که پیشه کردیم شروع به نتیجه دادن کرده است. این به عهده غرب است که به او نشان دهد اشتباه می کند اما فکر می کنم او احساس خیلی خوبی درباره اتفاقات دارد و همان مسیری را که از همان ابتدا در پیش گرفته ادامه خواهد داد.»

به نوشته پایگاه «هیل»، استیو هال یکی از کارشناسان امنیت ملی آمریکاست که از کنگره این کشور خواسته با ورود جنگ اوکراین به سومین سالش، پیامی واضحی را در حمایت از کی یف بفرستد.

این در حالی است که اخیرا معاون امور سیاسی وزیر امور خارجه آمریکا اذعان کرد ولادیمیر پوتین برنامه ای را که واشنگتن برای غربی کردن روسیه داشت، شکست داده است.

ویکتوریا نولاند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای به شبکه سی.ان.ان گفت واشنگتن به دنبال این بود که یک رهبر سرسپرده به خود را در مسکو منصوب کند. نولاند افزود: «اما روسیه تحت رهبری ولادیمیر پوتین، آن روسیه ای که ما می خواستیم نیست. این روسیه به وضوح آن روسیه ای که ما می خواستیم، نیست. ما خواستار یک روسیه شریک که غربی و اروپایی شود، بودیم. اما پوتین چنین کاری نکرده است.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحلیلگر سابق سیا: صبر پوتین در اوکراین نتیجه داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحلیلگر سابق سیا: صبر پوتین در اوکراین نتیجه داد"، کلیک کنید.