تخریب مدرسه کانکسی بر اثر گردباد دانش آموزان را راهی بیمارستان کرد

تخریب مدرسه کانکسی بر اثر گردباد دانش آموزان را راهی بیمارستان کرد

به گزارش امروزیا، گرد باد شدید، مدرسه کانکسی روستای باغ یری شهرستان مراغه را واژگون کرد و معلم و پنج دانش آموز آن راهی بیمارستان شدند.

امروزیا در خبری نوشت: در یک حادثه که حوالی ساعت 12:40 ظهر یکشنبه روی داد یک مدرسه ی کانکسی در روستای باغ یری براثر گرد باد شدید واژگون و کاملا تخریب شده است.

در اثر واژگونی و تخریب این مدرسه ی کانکسی همه دانش آموزان و معلم مدرسه، مجروح و به بیمارستان سینا منتقل و اقدامات لازم برای درمان آسیب دیدگان انجام شده و رو به بهبود هستند.

حسین اکبریان مدیرکل آموزش و پرورش مراغه در یک گفت وگوی تلویزیونی در این خصوص اظهار کرد: براثر این گردباد علاوه بر مدرسه ی کانکسی چند ساختمان نیز در روستای باغ یری مراغه تخریب شده است.

وی ادامه داد: این کانکس تخریب شده نزدیک 9 سال است که به عنوان مدرسه در این روستا قرار دارد و زیرساخت های آن قبلا نیز آسیب دیده بود، و به دنبال پیگیری این موضوع، تصمیم داشتیم یک زمین از روستاییان برای ساخت مدرسه با کمک تهیه کنیم که به زودی این تصمیم عملی می شود.

وی تاکید کرد: اولویت ساخت مدرسه برای روستاهایی است که تعداد دانش آموزانش 10 نفر و یا بیشتر باشد، روستای باغ یری نیز روستایی فصلی محسوب می شود که گاهی فقط پنج یا 6 خانواده در آن زندگی می کنند.

علی چنگیزی، رییس اورژانس مراغه نیز در خصوص آخرین وضعیت آسیب دیدگان این حادثه، گفت: شش نفر آسیب دیده از این حادثه به بیمارستان منتقل شده بود که دو نفر از آن ها مرخص شده و چهار نفر آن ها در بیمارستان بستری بوده و حال عمومی خوبی دارند.

هم اکنون در شهرستان مراغه 17 مدرسه روستایی، کانکسی است و بیشتر این مدارس در بخش سراجو قرار دارند. به دلیل نبود مدرسه راهنمایی و دبیرستان در این بخش، بیشتر دانش آموزان تا کلاس ششم تحصیل می کنند.

233236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تخریب مدرسه کانکسی بر اثر گردباد دانش آموزان را راهی بیمارستان کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تخریب مدرسه کانکسی بر اثر گردباد دانش آموزان را راهی بیمارستان کرد"، کلیک کنید.