ترکیه پهپاد به مصر می فروشد

ترکیه پهپاد به مصر می فروشد

بر اساس آنچه وزیر خارجه ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد ترکیه با ارایه پهپادهای رزمی به مصر موافقت کرده است در حالیکه انتظار می رود رجب طیب اردوغان نیز به زودی به این کشور سفر کند.

به گزارش امروزیا، هاکان فیدان، وزیر خارجه ترکیه در یک مصاحبه تلویزیونی تاکید کرد که «روند عادی سازی روابط تا حد زیادی تکمیل شده است و روابط (بین دو کشور) برای امنیت و تجارت در منطقه مهم است».

وی افزود: ما موافقت کردیم که پهپادهایی برای آنها فراهم کنیم و به خاطر امنیت در دریای مدیترانه باید با مصر روابط جدی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری «آنکا»ی ترکیه، انتظار می رود رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در 14 فوریه با همتای مصری خود عبدالفتاح السیسی دیدار کند؛ کسی که اردوغان او را «کودتاگر» توصیف کرده بود. این سفر پس از 12 سال قطع روابط بین 2 رهبر انجام می شود.

آخرین سفر اردوغان به قاهره به نوامبر 2012، زمانی که وی نخست وزیر بود، برای دیدار با رییس جمهور وقت، محمد مرسی، بازمی گردد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیه پهپاد به مصر می فروشد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیه پهپاد به مصر می فروشد"، کلیک کنید.