تست هوش کودک 14 ماهه

تست هوش کودک یکی از بزرگترین موفقیت های علم روانشناسی به حساب می آید؛ زیرا امکان اندازه گیری توانایی های یادگیری و استعدادیابی کودکان را فراهم می کند. بر اساس نمرات تست های هوش کودک، والدین می توانند نقاط ضعف و قوت فرزندان خود را بسنجند و برای دستیابی به بهترین نتیجه، یک برنامه آموزشی مناسب برای فرزند خود برنامه ریزی کنند. در این مقاله ضمن بررسی عملکرد تست های هوش در آزمودن هوش کودکان، یک تست استعداد یابی کودکان رایگان معرفی می کنیم که توسط تیم طراحی شده تا شما والدین عزیز روانشناسی برپایه علم روانشناسی از مهارت های کودک خود آگاه شوید.

تست هوش کودک 14 ماهه

چرا باید از تست هوش کودک کمک بگیریم؟

آزمون هوش و تست استعداد یابی کودکان رایگان به ما در درک بهتر استعدادهای کودک کمک می کند. در واقع این تست ها باعث می شوند تا بفهمیم چرا یک کودک در درس ریاضی خوب عمل می کند اما در املای حروف هم صدا ضعیف است. در این حالت می توانیم ریشه این ضعف و قوت را بیابیم (مثلا این کودک ممکن است در توالی دیداری که یکی از شاخه های مهارت های دیداری است؛ ضعف داشته باشد) و روی تقویت مهارت های ضعیف کودک کار کنیم.  تفنگ بازی پلیسی کودکانه به خلق استعداد آنها کمک میکند. (بازی های آموزشی مناسب برای تقویت توالی دیداری انجام می دهیم.)

تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند چیست؟

“تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند” یک تست هوش رایگان و برای 2 تا 8 ساله است. که چهار مهارت توجه، حافظه، کلام و منطق-ریاضی کودک را به شکل کاملا علمی می سنجد. در استخراج این تست هوش رایگان کودک از منابع علمی مختلفی استفاده شده تا نقاط قوت و ضعف فرزندان دلبندتان به درستی در اختیار شما والدین عزیز قرار گیرد.

در پایان روند اجرای آزمون هوش کودک نورولند، یک برنامه آموزش با بازی رایگان مناسب فرزند شما و براساس نقاط قوت و ضعف او در دسترس شما قرار می گیرد.

تفاوت تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند با سایر تست های هوش کودک

  1. تست های متداول سنجش هوش کودک، هوش کودک را به دسته بندی های مختلفی (مثلا در روش گاردنر به 8 روش) تقسیم میکنند و بر این اساس توانایی های کودک را بررسی می کنند. درحالی که در تست هوش نورولند، به بررسی مستقیم 4 مهارت حافظه، توجه، مهارت کلامی و مهارت منطقی-ریاضی می پردازیم. این موضوع باعث کاربردی تر شدن نتیجه تست نورولند می شود.
  2. تفاوت بعدی تست هوش نورولند با دیگر تست های هوش، در رایگان بودن آن و سادگی استفاده است. برای استفاده از تست هوش نورولند تنها کافیست بازی نورولند را کرده و وارد بخش “سنجش هوش کودک” شوید.
  3. تست هوش نورولند به شکل کاملا علمی و از بررسی چندین تست هوش معتبر مانند تست هوش گاردنر، ریون، بینه و وکسلر استخراج شده و اثربخشی نتایج آن به اثبات رسیده است. در حالی که بیشتر تست های هوش موجود در دیگر صفحات، هیچ پشتوانه علمی ندارند یا تنها ترجمه ای از تست های معروف خارجی هستند. اگر به تست های هوش و شخصیت شناسی ساده تری برای کودک علاقه دارید؛ سری به ما بزنید.
  4. پس از اجرای تست هوش نورولند و براساس نتایج این تست، بازی ها و تمرینات تقویتی اختصاصی رایگان، برای فرزند شما پیشنهاد می شود که برپایه نقاط قوت و ضعف او انتخاب شده اند.
  5. تست هوش نورولند در سه رده سنی 2-4 ، 4-6 و بالای 6 سال قابل اجراست.
  6. این تست به بررسی چهار زمینه اصلی هوش زبانی- کلامی، هوش منطقی- ریاضی، هوش دیداری- فضایی و حافظه می پردازد.

نحوه ی اجرای تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند

آزمون هوش و استعدادیابی کودک نورولند کاملا رایگان است. برای اجرای این آزمون کافیست بازی نورولند را از طریق دانلود کرده و وارد بخش “سنجش هوش کودک” شوید. پس از انتخاب گروه سنی فرزندتان، سوالات آزمون را مشاهده خواهید کرد. سوالات آزمون هوش نورولند شامل دو سری سوال می باشد: سری اول سوالات را باید شما با تمرکز بر روی توانایی های فرزندتان پاسخ دهید و سری دوم سوالات را کودک باید پاسخ دهد. که این سوالات سری دوم خود به دو شکل بصری و کلامی طراحی شده اند.

تحلیل تست هوش رایگان نورولند

پس از انجام تست هوش کودک نورولند، علاوه بر تعیین و ارزیابی هوش های فرزندتان در 4 حوزه حافظه، توجه، منطق-ریاضی و زبان، تمرینات مناسبی برای او پیشنهاد می شود که با انجام آن ها نقاط ضعف هوش کودک بهبود خواهد یافت.خرید لباس ارتشی را برای کودکان در برنامه خود قرار دهید.

به علاوه با انجام همین تمرینات و سنجش سرعت عمل و توانایی کودک، گزارشی از عملکرد فرزندتان به شکل دوره ای برای شما ارسال خواهد شد تا از بهبود عملکرد هوش کودک با خبر شوید.

پرسش و پاسخ

کدام تست هوش کودک برای سنجش هوش فرزند من مناسب است؟

اگر به دنبال یک تست هوش رایگان علمی برای آگاهی و توانایی های فرزند خود هستید؛ تست هوش رایگان نورولند به شما کمک خواهد کرد.

تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند چیست؟

“تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند” یک تست هوش و استعدادیابی برای کودکان 2 تا 8 ساله است. که چهار مهارت توجه، حافظه، کلام و منطق-ریاضی کودک را به شکل کاملا علمی می سنجد.

بهترین سن برای سنجش هوش کودک کدام است؟

تحقیقات نشان داده که تمرینات انجام شده در 8 سال اول زندگی اصلی ترین نقش را در شکل گیری هوش و استعدادهای فرد دارد. بنابراین بهتر است تا قبل از 8 سالگی به سنجش هوش کودک بپردازیم. تا کودک استعدادیابی شود و با برنامه ریزی صحیح آموزشی امکان پرورش هوش های کودک فراهم گردد.

چطور از استعدادهای فرزندم باخبر شوم و آن ها را گسترش دهم؟

بهترین روش برای استعدادیابی کودک استفاده از تست های هوش و استعداد کودک است. در این مقاله تست رایگانی برای سنجش هوش کودک آورده شده که با استفاده از آن می توانید از استعدادهای فرزند خود باخبر شوید.

تاثیر سنجش هوش کودک چیست؟

با سنجش هوش کودکان می توان فهمید که کودک در چه مهارت هایی استعداد یا ضعف دارد و پس از آن با کار کردن روی نقاط ضعف و قوت او می توان کودک را تبدیل به فردی موفق کرد.

کلام آخر

با توجه به نزدیک شدن فصل مدرسه ها، سنجش هوش کودک این روزها داغ است. طبیعی است که شما به عنوان یک والد بخواهید از هوش کودک خود و استعدادهای او باخبر شوید تا قبل از ورود فرزندتان به مدرسه، او را استعدادیابی کرده باشید. تا بر بهبود نقاط ضعف او تمرکز کنید. در این صورت پیشنهاد ما استفاده از تست هوش نورولند است. ابتدا با استفاده از این آزمون استعدادیابی علمی، از نقاط قوت و ضعف فرزند خود باخبر شوید.

در عین اینکه تعیین ضریب هوشی کودک ، کاری تخصصی است که توسط  روانشناسان و در مراکز معتبر انجام می شود، ولی تشخیص تقریبی کودکان با هوش بالا هوش متوسط یا کم هوش، کاری مهم است که  توسط والدین قابل انجام است. اسباب بازی دستبند پلیسی از هیجان انگیزترین اسباب بازی ها است.

دیوید وکسلر، از معروف ترین کسانی است که تعریف نافذی از هوش ارایه کرده است. از نظر او، هوش عبارت است از توانایی کلی و جامع در فرد که باعث تفکر منطقی فعالیت هدفمند و سازگاری با محیط می شود؛

یعنی مرکب از عناصر یا اجزایی که به طور کامل مستقل از هم نیستند و نشانه هوشمندی فرد آن است که می تواند به صورت منطقی بیاندیشد و اعمال برخاسته از هوش او اعمالی هدفدار هستند و توانایی هوش به فرد این امکان را می دهد که خود را با شرایط محیط انطباق دهد. آزمون ترسیم آدمک یکی از آسان ترین عملی ترین و جهانی ترین آزمون های تصویری برای کودکان  است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تست هوش کودک 14 ماهه" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تست هوش کودک 14 ماهه"، کلیک کنید.