تصاویر نجومی 20 اسفند (10 مارس)

تصاویر نجومی 20 اسفند (10 مارس)

نگاهی متفاوت به آسمان شب و فضای بی پایان.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری امروزیا، تصاویر نجوم و فضا جدای از اهمیتی که در مطالعات و تحقیقات اخترشناسی دارد، امکان مشاهده و درک عجایب و شگفتی های دنیای بیرون از سیاره زمین را برای علاقه مندان این حوزه فراهم می کند. امروزه به لطف پیشرفت علم و فناوری، تصاویر نجومی به شکل های بسیار زیبا و گهگاه هنری تهیه می شود که علاوه بر ارایه اطلاعات علمی، زیبایی های خیره کننده ای را برای علاقه مندان به ارمغان می آورد.

***

تصویر روز skyandtelescope

این تصویر ناحیه هسته ستاره ساز سحابی شکارچی (مسیه 42) را نشان می دهد. همچنین خوشه ذوزنقه، یک خوشه ستاره ای باز جوان در مرکز تصویر قابل مشاهده است. ستارگان ذوزنقه بیش از 300000 سال سن ندارند. عکاس از نوردهی کوتاه (هر کدام 268×10 ثانیه) استفاده کرد تا جزییات بیشتری را ثبت کند و هسته بیش از حد نوردهی نشود. کل زمان ادغام 44 دقیقه و 40 ثانیه بود. این تصویر از کارولینای شمالی با تجهیزاتی شامل تلسکوپ Astro-Tech AT130EDT، پایه SkyWatcher EQ6-R Pro، دوربین ZWO ASI2600MC Pro، دوربین راهنما Lacerta MGEN-III، محدوده راهنمای Orion 50mm Mini، کنترل ZWO ASIAir Plus، فوکوس خودکار ZWO EAF ثبت شده است.

تصاویر نجومی 20 اسفند (10 مارس)

تصویر روز astronomy

سحابی سر جادوگر (IC 2118) یک سحابی بازتابی در اریدانوس است که حدود 900 سال نوری از ما فاصله دارد. در این تصویر صورت جادوگر به ستاره درخشان Rigel (بتا [β] Orionis)، که درست خارج از کادر قرار گرفته خیره شده است. این تصویر طی 11 ساعت و 40 دقیقه در فیلترهای LRGB با محدوده 4.2 اینچی گرفته شده است.

تصاویر نجومی 20 اسفند (10 مارس)

تصویر روز earthsky

محل تصویر ایسلند است. شب گذشته فعالیت بسیار خوبی شفق قطبی پیش بینی می شد. به همین علت عکاس حوالی ساعت 9 شب و پس از چک کردن SpaceWeatherLive که از قبل فعالیت خورشیدی و اختلالات ژیومغناطیسی خوبی را نشان می داد. حوالی ساعت 2 بامداد، شدت شفق های قطبی به قدری بود که به KP 6 رسید و در یکی از تصاویر به نظر میید فردی در حال حرکات موزون است و دستانش را از هم باز کرده است. عکس از دوربین Canon Eos R5، لنز Canon RF 15-35mm، رولی سه پایه، Head Ball Sirui استفاده کرده است.

تصاویر نجومی 20 اسفند (10 مارس)

تصویر روز ناسا

نمای عالی از ماژول های فرماندهی و خدمات آپولو 9 (CSM) و ماژول ماه(LM)، به همراه کره زمین که در پس زمینه تصویر قرار دارد، در طول راهپیمایی فضایی دیوید آر اسکات (David R. Scott)، در چهارمین روز از ماموریت مداری آپولو 9 به زمین مشاهده می شود. اسکات، خلبان ماژول فرمان، در دریچه باز ماژول فرماندهی ایستاده است. فضانورد روسل ال. شوایکارت(Russell L. Schweickart)، خلبان ماژول ماه این عکس را از اسکات از ایوان ماژول گرفته است. در داخل ماژول ماه فضانورد جیمز مک دیویت (James A. McDivitt)، فرمانده آپولو 9 حضور داشت. تصویر در مارس 1969 (اسفند 1347) ثبت شده است.

تصاویر نجومی 20 اسفند (10 مارس)

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصاویر نجومی 20 اسفند (10 مارس)" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصاویر نجومی 20 اسفند (10 مارس)"، کلیک کنید.