تلویزیون با تمسخر معلولان برنامه می سازد/ بی مخاطبی درد بزرگی است

تلویزیون با تمسخر معلولان برنامه می سازد/ بی مخاطبی درد بزرگی است

به گزارش امروزیا، بی مخاطبی درد بزرگی است که گریبان صدا و سیما را گرفته است و هر چه می کنند گویا خلاصی از آن میسر نیست و گاهی به هر رطب و یابسی چنگ می زنند تا مثلا در عصر انفجار ارتباطات و نفوذ خیره کننده رسانه ها سری در میان سرها داشته باشند ولی از قضا سرکنگبین شان صفرا می زاید و تا تولید انزجار هم پیش می رود.

اعتماد در یادداشتی نوشت: اینکه در یک برنامه مثلا طنز کسی ادای افراد دارای معلولیت را در بیاورد و خنده ای را سبب شود، اندوهناک است و تلاش شان نه حلال! آن کس که چنین برنامه ای ساخته قطعا با حساسیت های موجود در جامعه فاصله هزاران ساله دارد، ولی انتظار از ناظران است که با دقتی شگفت آور در زمینه های دیگر عمل کنند و به اصطلاح مو را از ماست بیرون بکشند. گویا لازم است برای متولیان ناآشنا با اوضاع مظلومان معلول توضیح دهیم که این قشر آسیب دیده هیچ چیز برای خنداندن و جلب تمسخر ندارند و حتی شکوهمندانه ترحم کسی را نمی خواهند.

حالا که تورم و گرانی و نقصان اعتبارات دولتی کمک های حداقلی به ضعیف ترین قشر جامعه را با نقصان روبه رو کرده و بزرگواران دردمند با تنی خسته و ملالی روزافزون ناچار به تجمعات پی در پی می شوند و البته صدای شان به جایی نمی رسد استهزا در رسانه ملی را کجای دل شان بگذارند؟ حقیر چند سال پیش از کثرت مشکلات معلولان همین جا نوشتم و دولت و جامعه را مورد خطاب قرار دادم که اگر توان و انگیزه رسیدگی به احوال تن های رنجور را ندارید و سالم ها مجالی برای دیدن معلولان نگذاشته اند، روش هایی برای پاک کردن صورت مساله وجود دارد!

شرم دارم که صریحا بنویسم ولی اشاره وار می گویم که زمانی در آلمان سعی کردند که صورت مساله را پاک کنند تا جامعه سرباری چون معلولان نداشته باشد! اگر حقوق مصرح قانونی معلولان قابل اعطا نیست، اگر یک دردمند ویلچرنشین برای امور ابتدایی زندگی از ممد حیات سیر می شود، اگر ناشنوایان و روشندلان در میدان محشرگونه زندگی خود را در برهوت تنهایی می بینند و اگر سازمان های امدادی در آخرین اولویت های دولت هستند، اعلام صادقانه حذف افراد دارای معلولیت از دایره اعتنای مسوولان پرمشغله بهتر است. شاید خود دستی بالا بزنند و کاری بکنند و اگر غمی بزرگ تولید کردند کسی شکایت از نداشتن مشکلات روزافزون آنها نکند.اگر وای بر تمسخرکنندگان مصرح در قرآن است، نمی دانیم تمسخر افراد دردمند چه عتابی سنگین و پرهیبتی از آسمان دریافت می کند؟

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلویزیون با تمسخر معلولان برنامه می سازد/ بی مخاطبی درد بزرگی است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلویزیون با تمسخر معلولان برنامه می سازد/ بی مخاطبی درد بزرگی است"، کلیک کنید.