تل آویو: وظیفه اجتناب از بحران انسانی در غزه بر عهده مصر است!

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با این ادعا که وظیفه ممانعت از بروز بحران انسانی در غزه برعهده مصر است، افزود قاهره باید برای بازگشایی گذرگاه رفح متقاعد شود.

به گزارش امروزیا، پس از کنترل رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح از داخل فلسطین، «یسراییل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه مدعی شد: مصر نه اسراییل باید گذرگاه رفح را برای رساندن کمک به نوار غزه بازگشایی کند. مصر باید متقاعد شود که گذرگاه مرزی رفح با غزه را بازگشایی کند تا اجازه ادامه ورود کمک های بشردوستانه بین المللی را بدهد.

در همین رابطه، پیشتر وزیر خارجه مصر با اشاره به پیامدهای حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه گفته بود تل آویو باید مسیولیت ناشی از بستن گذرگاه رفح در مرز جنوب نوار غزه با خاک مصر را برعهده بگیرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، کاتس در اظهاراتی عجیب گفت: وظیفه اجتناب از بحران انسانی در غزه «اکنون بر دوش دوستان مصری ماست». وی مدعی شد منتقدان خارجی که رژیم صهیونیستی را مسیول وضعیت انسانی در نوار غزه می دانند، گمراه هستند.

کاتس تاکید کرد: حماس گذرگاه رفح را کنترل نخواهد کرد و این یک ضرورت امنیتی است که ما از آن دست نخواهیم کشید.

از سوی دیگر یک منبع بلندپایه به کانال خبری «القاهره» گفت مصر رژیم صهیونیستی را از خطر ادامه ممانعت از ورود کمک ها به نوار غزه آگاه کرده است.

وی در واکنش به اظهارات مذکور کاتس گفت: آنچه وزیر امور خارجه اسراییل درباره مسیولیت مصر در بستن گذرگاه رفح اعلام کرد صحت ندارد. بسته شدن گذرگاه به دلیل تشدید غیرقابل توجیه اسراییل در شهر رفح بوده است.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تل آویو: وظیفه اجتناب از بحران انسانی در غزه بر عهده مصر است!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تل آویو: وظیفه اجتناب از بحران انسانی در غزه بر عهده مصر است!"، کلیک کنید.