تمرینات مین‌روبی ناتو در بالتیک

تمرینات مین‌روبی ناتو در بالتیک

نیروهای آمریکایی و متحدان این کشور به عنوان بخشی از «عملیات بالتیک ۲۰۲۴» در حال انجام تمرینات مین‌روبی و انفجار مین در این دریا هستند.

به گزارش امروزیا، تمرینات مقابله با مین که در پایگاهی در آلمان انجام می‌شود از هفتم ژوئن آغاز شده و در ۱۸ ژوئن (روز سه‌َنبه) با یک تمرین جنگی جهت مقابله با مین به اوج رسید.

مرکز توسعه جنگ سطحی و مین‌های نیروی دریایی تمامی تمرینات مقابله با مین در عملیات بالتیک ۲۰۲۴ را هدایت می‌کند.

بلژیک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسپانیا، سوئد، ترکیه، انگلیس و آمریکا در این عملیات شرکت دارند.

«ملیس کانتس» فرمانده نیروهای دفاعی استونی در این رابطه گفت: «این فرصتی برای بهبود قابلیت همکاری چندملیتی است. این تمرین ما را به هم نزدیک‌تر می‌کند و اعتماد و تفاهم متقابل و همچنین توانایی‌های دفاع جمعی ما را افزایش می‌دهد. همکاری با یکدیگر به ما اجازه می‌دهد تا اهداف امنیتی مشترک را گسترش دهیم.

در برخی از مناطق دریای بالتیک هنوز مین‌ها، مهمات و سلاح‌های شیمیایی باقیمانده از ۲ جنگ جهانی وجود دارد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمرینات مین‌روبی ناتو در بالتیک" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمرینات مین‌روبی ناتو در بالتیک"، کلیک کنید.