توسعه فضای سبز مناطق کم برخوردار پایتخت/ بهره برداری از 2000 هکتار کمربند سبز تا 15 اسفند

توسعه فضای سبز مناطق کم برخوردار پایتخت/ بهره برداری از 2000 هکتار کمربند سبز تا 15 اسفند

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به توسعه فضای سبز مناطق کم برخوردار پایتخت، از تملک 1000 میلیارد تومانی قطعات مشجر برای توسعه فضای سبز مناطق کم برخوردار تهران ظرف دو سال گذشته خبر داد.

علی محمد مختاری در گفت وگو با امروزیا، در تشریح روند توسعه فضای سبز شهر تهران گفت: در سال جاری بر اساس دستور شهردار تهران در بخش توسعه کمربند سبز شهر تهران اقدام خوبی صورت گرفت به شکلی که از توسعه 1500 هکتاری سال گذشته به توسعه 2000 هکتاری در سال جاری رسیده ایم.

بهره برداری از 2000 هکتار کمربند سبز پایتخت تا 15 اسفند امسال

وی افزود: به این ترتیب امسال 2000 هکتار توسعه کمربند سبز پیرامون شهر تهران محقق خواهد شد که در مساحت قابل توجهی از این 2000 هکتار از گونه های مثمر استفاده شده است. گونه هایی مقاوم، سازگار و ماندگار با شرایط اقلیمی شهر تهران که تا 15 اسفند سال جاری این 2000 هکتار به بهره برداری می رسد.

 عوارض تخریب فضای سبز صرف توسعه فضای سبز مناطق کم برخوردار تهران می شود 

مختاری ادامه داد: در مسیر توسعه بوستان های محله ای و منطقه ای هم اقدامات خوبی انجام شده است به ویژه در مناطق کم برخوردار؛ عوارض تخریب فضای سبز پس از اخذ در حساب مخصوصی منظور می شود و فقط باید برای توسعه فضای سبز در مناطق کم برخوردار که سرانه فضای سبز پایینی دارند، استفاده شود.

اعلام 6 منطقه نیازمند توزیع عادلانه فضای سبز در پایتخت 

وی افزود: این عوارض در مناطقی همچون 7،8،10،11،12 و 17 که زیر 10 متر سرانه فضای سبز دارند و توزیع عادلانه فضای سبز در آنها محقق نشده است، صرف می شود.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران عنوان کرد: با توجه به تاکید شهردار تهران از سال گذشته تملک لکه های مشجر و پهنه های G که کاربری فضای سبز هستند در مناطق کم برخوردار با بافت فشرده مسکونی در دستور کار قرار گرفت و نسبت به احیای آنها به عنوان فضای سبز تحت عنوان بوستان عمومی اقدام شد که سرانه فضای سبز در این مناطق افزایش پیدا کند.

مختاری گفت: در سال جاری 550 میلیارد تومان برای لکه های مشجر و پهنه های G (کاربری فضای سبز) هزینه شده است و حتی در منطقه ای ممکن است که لکه های مشجر نباشد که قطعاتی زمین تملک شد و نسبت به طراحی و احداث بوستان اقدام شد که به صورت همزمان سرانه های تفرجگاهی و سرانه فضای سبز افزایش پیدا می کند.

وی افزود: در سال گذشته هم حدود 450 میلیارد تومان تملک داشتیم که تصور می کنم با این اقدامات در حوزه تملک قطعات مشجر در مناطق کم برخوردار ان شاءالله سرانه قابل قبولی در این مناطق داشته باشیم.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توسعه فضای سبز مناطق کم برخوردار پایتخت/ بهره برداری از 2000 هکتار کمربند سبز تا 15 اسفند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توسعه فضای سبز مناطق کم برخوردار پایتخت/ بهره برداری از 2000 هکتار کمربند سبز تا 15 اسفند"، کلیک کنید.