جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر(ع) است

جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر(ع) است

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان تأکید کرد که جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر علیه السلام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری امروزیا، همایش پیش کنگره حضرت علی بن باقر علیه السلام با حضور استادان، محققان و دانشجویان در تالار غیاث الدین جمشید کاشانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در این همایش گفت: جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر علیه السلام است.

ماشاالله صدیقی عنوان کرد: در بین امامزادگانی که با عطر وجود خود ایران اسلامی را معطر کرده اند چهار شخصیت از شاخص ترین آنها شناخته شده اند که حضرت علی ابن باقر علیه السلام، حضرت معصومه سلام الله علیها، حضرت احمد بن موسی علیه السلام و حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام چهار شخصیت شاخصی هستند که به ایران هجرت کرده اند.

وی متذکر شد: وجه مشترک این چهار امامزاده در شاخصه های بصیرت و بینایی، ولایتمداری، ذوب در ایمان، هجرت، جهاد در راه خدا، آزمایش های الهی، شهادت و مقام صداقت است.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان تشریح کرد: حضرت علی ابن باقر علیه السلام سفیر جهاد تبیین بود و حضرت امام باقر علیه السلام هزینه این جهاد را با شهادت ایشان پرداخت.

صدیقی افزود: جهاد اصغر و جهاد اکبر زیر بنای فکری و عملی جهاد تبیین حضرت علی بن باقر علیه السلام بود.

در این همایش که به مدت دو ساعت به طول انجامید عبدالرضا مدرس زاده درباره حضرت علی بن باقر علیه السلام در آیینه شعر و ادب فارسی و محمد ناصحی در رابطه با نقش هجرت معصومین و امامزادگان در شکوفایی تمدن و اندیشه اسلامی سخنرانی کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر(ع) است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر(ع) است"، کلیک کنید.