حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی؛ برنامه هدف گذاری شده در سال جدید

رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛

حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی؛ برنامه هدف گذاری شده در سال جدید

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: کمک به تولید محصولات باکیفیت در کشور و حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی جزء برنامه های هدف گذاری شده در سال 1403 است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری امروزیا، سیدحیدر محمدی اظهار کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی مصرفی و سرمایه ای برنامه های بسیار خوبی را در سال 1403 داریم، اظهار کرد: در گام نخست از متخصصان و افراد صاحب نظر استفاده و در بدنه کارشناسی اداره کل تجهیزات در حوزه های مختلف از جمله ارتوپدی، قلب، چشم و موارد دیگر از صاحب نظران در کمیته ها دعوت خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از اقدامات اساسی دیگر در حوزه تجهیزات پزشکی تقویت زیرساخت های مربوط به تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی است، سال گذشته تولیدات خوبی را به خصوص در حوزه شرکت های دانش بنیان داشتیم که امیدواریم این تولیدات در سال 1403 رشد قابل توجهی داشته باشد.

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به پیش بینی هایی که برای همکاری با تولیدکنندگان داریم، بسیار امیدواریم که محصولات جدیدی را به سبد تجهیزات پزشکی اضافه کنیم، برخی از شرکت ها اکنون در مرحله تحقیقاتی هستند که امیدواریم محصولات تولیدی را که در مراحل نهایی و واقع کارآزمایی بالینی قرار دارند به سرعت وارد بازار کشور کنند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تجهیز بیمارستان ها تقریبا با تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی صورت می گیرد، گفت: طبیعتاً در مواردی که تولیدکننده داخلی در حوزه ای فعال باشد، قطعا خرید ها به صورت تضمینی از تولیدکننده های داخلی باکیفیت خواهد بود.

محمدی ابراز امیدواری کرد که حضور تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در نمایشگاه سلامت بنیان 3 در سال 1403 همانند سال گذشته پررنگ و با دستاورد های بزرگ تری همراه باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی؛ برنامه هدف گذاری شده در سال جدید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی؛ برنامه هدف گذاری شده در سال جدید"، کلیک کنید.