حمله پلیس نیویورک به معترضان حامی فلسطین

حمله پلیس نیویورک به معترضان حامی فلسطین

ده‌ها تن از معترضان حامی فلسطین در شهر نیویورک آمریکا در ضمن تلاش برای مختل کردن برنامه جذب کمک‌ مالی برای ستاد انتخاباتی جو بایدن، با نیروهای پلیس درگیر شدند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری امروزیا،  این معترضان به محل برگزاری این برنامه در سالن «همرشتاین» در نزدیکی خیابان هشتم در مرکز شهر نیویورک وارد شدند و ضمن تظاهرات خود پرچم‌های فلسطین و پلاکارد‌هایی با مضمون درخواست کناره‌گیری بایدن را به نمایش گذاشتند.

پلیس شهر نیویورک اعلام کرد معترضان حامی فلسطین قبل از ورود به این مکان ابتدا با تجمع در پارک میدان مدیسون در خیابان بیست و ششم شرقی به سمت شمال و بعد غرب راهپیمایی کرده و در نزدیکی سالن مذکور با برخورد نیرو‌های پلیسی که می‌خواستند آنها را متوقف کنند، مواجه شدند.

سخنگوی واحد پلیس شهر نیویورک اعلام کرد این معترضان به سمت نیرو‌های پلیس بمب‌های دودزا پرتاب کردند و ماموران در ضمن درگیری با تظاهرکنندگان ۳۷ تن از آنها را بازداشت کردند.

روزنامه «نیویورک دیلی نیوز» نوشت، این درگیری‌ها به جراحت کسی منجر نشد. ویدیو‌هایی از درگیری‌ها در فضای مجازی منتشر شدند که در آنها نیور‌های پلیس دارای تجهیزات ضد شورش درگیری‌های شدیدی با تظاهرکنندگانی که بسیاری از آنها صورتشان را با ماسک و پارچه پوشانده‌اند پیدا کرده و با خشونت در حال بازداشت معترضان هستند. بسیاری از معترضان نیز به منظور فرار وارد دودی که منطقه را فرا گرفته می‌شوند.

گروهی که این تظاهرات را سازماندهی کرد با عنوان گروه «در طول عمر ما» (Within Our Lifetime) شناخته می‌شود؛ گروهی که شعارش «مقابله با جو بایدن حامی نسل‌کشی» است و این شعار را در قالب اعلامیه‌هایی توزیع کرده است.

روی این اعلامیه‌ها نوشته شده است: «سیاستمداران پشتیبانی نسل‌کشی در شهر نیویورک جایی ندارند. جو بایدن طرفدار نسل‌کشی و هر کسی که حامی او و نسل کشی در فلسطین باشد در هر جایی که برود با اعتراضات مواجه می‌شود.»

به گزارش رسانه‌های آمریکایی جو بایدن که در مراسم ستادش در این مکان برای جذب کمک مالی حضور یافته بود بعد از ۲ ساعت حضور، این محل را ترک کرده و با معترضان روبرو نشد.

پلیس نیویورک اعلام کرد برای ۲۵ نفر از ۳۷ معترضی که در این تظاهرات بازداشت کرده احضاریه به اتهام از بین بردن نظم عمومی صادر کرده است. گروه سازمان دهنده این تظاهرات با انتشار بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی «ایکس» آن را موفقیت آمیز خوانده و نوشت: «صد‌ها معترض به رغم بی رحمی و سرکوبگری شدید پلیس و بازداشت شدن ده‌ها نفر از مترضان به خیابان‌های منهتن ریختند تا با غزه همبستگی اعلام کرده و با جو بایدن حین بازدیدش از شهر نیویورک روبرو شوند.»

این اعتراضات در پی عملکرد ضعیف جو بایدن در اولین مناظره مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا با رقیب جمهوریخواهش دونالد ترامپ طی پنجشنبه شب گذشته برگزار شد.

گروه سازمان دهنده اعتراضات اخیر نیویورک تصریح کرد: «بایدن به شهر نیویورک آمد، اما با چیزی بجز معترضانی که در حمایت از فلسطین، به منهتن ریخته بودند مواجه نشد.»

تظاهرات مذکور تنها یکی از ده‌ها تظاهرات حامیان فلسطین در نیویورک از زمان شروع جنگ غزه در پی عملیات طوفان الاقصی رزمندگان مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر گذشته در سرزمین‌های اشغالی است.

روز ۱۲ ژوئن حامیان فلسطین به روی ساختمان خانه «آن پاسترناک»، مدیر اجرایی موزه بروکلین و دیگر اعضای هیات مدیره آن در بروکلین و منهتن رنگ قرمز پاشیده و خواستار تحریم «اسرائیل» توسط این موزه شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله پلیس نیویورک به معترضان حامی فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله پلیس نیویورک به معترضان حامی فلسطین"، کلیک کنید.