دبیر شورای عالی فضای مجازی: مخاطب مصوبه عموم مردم نبودند!

به گزارش خبرگزاری امروزیا، دبیر شورای عالی ملی فضای مجازی به تازگی مصوبه ای از این شورا را ابلاغ کرده است که براساس آن استفاده از آنچه «پالایش شکن » خوانده شده، ممنوع است. این نخستین بار است که استفاده از فیلترشکن، ممنوع اعلام می شود. پیش از این و در قانون جرایم رایانه ای، فروش فیلترشکن، جرم انگاری شده بود. انتشار مصوبه اخیر شورا با واکنش های بسیاری روبرو شد؛ اما اکنون دبیر شورای عالی برداشت ها از این مصوبه را نادرست خوانده است.

محمدامین آقامیری، دبیر شورای عالی فضای مجازی به امروزیا تلویزیون گفت: مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی یک سند سیاستی است و مخاطب آن، دستگاه های قید شده در ابتدای ابلاغیه هستند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی: مخاطب مصوبه عموم مردم نبودند!

او با بیان اینکه این سند و به طور خاص بند ششم آن که در خصوص ممنوعیت استفاده از پالایش شکن هاست، مخاطب عمومی ندارد، افزود: برداشت های صورت گرفته درباره اینکه مخاطب این مصوبه مردم هستند، نادرست است بلکه این مصوبه دستگاه ها و تنظیم گران بخشی را ملزم کرده که امکان دسترسی مردم به سکوها و خدمات پرمخاطب خارجی را در چهارچوب قوانین و با ساز و کارهای جدید فراهم کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: قطعا اگر نیازهای مردم به این خدمات برطرف شود، دیگر نیازی به استفاده از پالایش شکن ها و فیلترشکن ها ندارند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی یادآور شد: مصوبه سیاستی اخیر در امتداد ابلاغیه سال 1398 است که مجوزهای قانونی را برای مواردی که راهکارهای دیگر جوابگو نیستند، فراهم می کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (2 اسفند) در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد این مصوبه شورا هنوز به وزارت ارتباطات ابلاغ نشده است.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دبیر شورای عالی فضای مجازی: مخاطب مصوبه عموم مردم نبودند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دبیر شورای عالی فضای مجازی: مخاطب مصوبه عموم مردم نبودند!"، کلیک کنید.