دستگیری دست راست ابوبکر البغدادی در اقلیم کردستان عراق

دستگیری دست راست ابوبکر البغدادی در اقلیم کردستان عراق

شورای امنیت اقلیم کردستان عراق جمعه شب از بازداشت یکی از دستیاران ارشد سرکرده اسبق داعش خبر داد.

به گزارش امروزیا، شورای امنیت اقلیم کردستان عراق امروز در بیانیه ای اعلام کرد که «سقراط خلیل» معروف به «عبدالله التفخیخ» دست راست «ابوبکر البغدادی» سرکرده اسبق داعش را دستگیر کرده است.

طبق این بیانیه خلیل یکی از افراد مورد اعتماد البغدادی بوده است.

اعترافات این تروریست حاکی از آن است که وی پس از پنج سال اقامت در ترکیه با گذرنامه جعلی به اقلیم کردستان عراق بازگشت و بلافاصله در یکی از مناطق اقلیم کردستان عراق دستگیر شد.

در بیانیه شورای امنیت اقلیم کردستان عراق آمده است: زمانی که سقراط خلیل به صفوف داعش پیوست، در زمینه بمب گذاری فعالیت می کرد و البغدادی ماموریت های تروریستی زیادی را به او محول کرد و نقش برجسته ای در ماموریت کنترل شهر موصل به او محول شد و در اکثر حملات تروریستی علیه نیروهای عراق و نیروهای پیشمرگ کُرد مشارکت داشته است.

ابوبکر البغدادی در اکتبر 2019 در جریان عملیات ویژه آمریکا در استان ادلب واقع در شمال غربی سوریه به هلاکت رسید.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری دست راست ابوبکر البغدادی در اقلیم کردستان عراق" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری دست راست ابوبکر البغدادی در اقلیم کردستان عراق"، کلیک کنید.