دومین محموله کمک های بشردوستانه، قبرس را به مقصد غزه ترک کرد

دومین محموله کمک های بشردوستانه، قبرس را به مقصد غزه ترک کرد

وزارت امور خارجه قبرس اعلام کرد که دومین سری از کمک های بشردوستانه از طریق کریدور دریایی قبرس به عنوان بخشی از ابتکار عمل آمالتیا به نوار غزه ارسال شده است.

به گزارش امروزیا، این وزارتخانه نوشت: دومین محموله کمک به غزه از طریق کریدور دریایی قبرس آمالتیا روز شنبه بعدازظهر به راه افتاد. سه کشتی و یک شناور حمل کالا با صدها تن مواد غذایی در راه غزه هستند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه قبرسی Phileleftheros گزارش داد که سه کشتی – جنیفر، لدرا داینامیک و اوپن آرمز – که شناور حامل MMS ARIS را یدک می کشند، بندر لارناکا را ترک کردند و 332 تن کمک های بشردوستانه برای فلسطینی های غزه را انتقال می دهند.

گزارش شده است کشتی جنیفر که خودش 237 تن بار حمل می کند، دارای یک جرثقیل چرخدار است که برای تخلیه بار استفاده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، شناور حامل هم شامل 109 کانتینر کمک های بشردوستانه به وزن 95 تن است، در حالی که کشتی لدرا دینامیک دارای خدمه عملیات جرثقیل در کشتی است.

طبق گزارش ها، سفر از بندر قبرس به نوار غزه، جایی که یک اسکله کوچک برای کشتی های کمک های بشردوستانه ساخته شده است، حدود 65 ساعت طول خواهد کشید.

یانیس آنتونیو، معاون سخنگوی دولت قبرس گفت که محموله بشردوستانه توسط مقامات ذیصلاح قبرس و نمایندگان اسراییلی بازرسی شده است.

در اکتبر 2023، قبرس پیشنهاد ایجاد یک کریدور دریایی برای ارسال کمک به غزه را داد. اولین کشتی در 12 مارس بندر لارناکا را ترک کرد و در 15 مارس وارد غزه شد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دومین محموله کمک های بشردوستانه، قبرس را به مقصد غزه ترک کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دومین محموله کمک های بشردوستانه، قبرس را به مقصد غزه ترک کرد"، کلیک کنید.