رسانه مصری: مذاکرات آتش بس غزه شکست نخورده اما دشوار است

رسانه مصری: مذاکرات آتش بس غزه شکست نخورده اما دشوار است

یک رسانه مصری روز سه شنبه خبر داد مذاکرات میان حماس و میانجی گران بر سر آتش بس در تبادل اسرا میان مقاومت فلسطین و رگیم صهیونیستی در قاهره ادامه دارد اما این گفت وگوها با «دشواری هایی» مواجه است.

به گزارش امروزیا، یک منبع مطلع مصری در گفت وگو با «قاهره نیوز» ادعای برخی رسانه ها مبنی برهم خوردن مذاکرات آتش بس را رد کرد و تنها عنوان کرد که مذاکرات با «دشواری هایی» همراه است.

خبرگزاری رویترز امروز از توقف مذاکرات آتش بس بین حماس و میانجی ها در قاهره بدون هیچ پیشرفتی خبر داد.

«باسم نعیم» یکی از مقامات ارشد حماس به رویترز گفت: «بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل نمی خواهد به توافق برسد و اکنون توپ در زمین آمریکایی هاست تا او را برای توافق تحت فشار بگذارند».

میانجی گرانی از آمریکا، مصر و قطر در تلاش برای رسیدن به توافق آتش بس در غزه جهت ارسال کمک های بشردوستانه بیشتر و آزادی اسرا هستند.

تاکنون مذاکرات آتش بس نتوانسته به نتیجه حایزاهمیتی دست یابد و مشخص نیست که مذاکرات تا چه حد پیشرفت داشته؛ چراکه رژیم صهیونیستی از ارسال هیات به مصر برای شرکت در این گفت وگوها خودداری کرده است.

یک مقام رژیم صهیونیستی روز یکشنبه و در مصاحبه با شبکه سی ان ان مدعی شد به دلیل عدم پاسخ دهی حماس به 2 درخواست این رژیم – ارایه فهرستی از اسرا زنده و کشته شده و همچنین تعیین میزان زندانیان فلسطینی که باید در ازای آزادی اسرا از زندان های رژیم صهونیستی خارج شوند – در مذاکرات آتش بس شرکت نکرده است.

در پی حملات رژیم صهیونیستی به غزه، تاکنون بیش از 30 هزار فلسطینی کشته شده و بیش از 71 هزار نفر نیز مجروح شده اند.

رژیم صهیونیستی همچنین نوار غزه را در محاصره انسانی قرار داده و جمعیت این منطقه که بیشترشان از خانه های خود آواره شده اند، از نبود غذا، آب آشامیدنی، دارو و تجهیزات پزشکی در میان ویرانی گسترده زیرساخت های حیاتی، در رنج هستند.

حملات این رژیم منجر به آوارگی 85 درصد از جمعیت غزه و ویرانی 60 درصد از زیرساخت های این منطقه شده است.

رژیم اشغالگر قدس در دیوان بین المللی دادگستری (لاهه) به نسل کشی متهم شده است. این دادگاه در ماه ژانویه در حکمی اولیه از تل آویو خواست به اقدامات مرتبط با نسل کشی پایان داده و اقداماتی در راستای تضمین رسیدن کمک های انسانی به جمعیت غیرنظامیان در غزه انجام دهد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه مصری: مذاکرات آتش بس غزه شکست نخورده اما دشوار است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه مصری: مذاکرات آتش بس غزه شکست نخورده اما دشوار است"، کلیک کنید.