رقیب جدید رولزرویس، خودروساز چینی حاضر در بازار ایران است /عکس

امیرمسعود عابدین_ ‌شاسی‌بلند الکتریکی زیکر EX۱E از جیلی تا حدی در تصاویر مربوط به ثبت اختراع فاش شده است. قسمت پشتی آن دارای درب دو بخشی است و نمای بیرونی مدل هفتم این برند را تا حدی نشان می‌دهد. ظاهر زیکر EX۱E کاملاً به رولزرویس کالینان نزدیک است.

رقیب جدید رولزرویس، خودروساز چینی حاضر در بازار ایران است /عکس

زیکر یک برند برقی رده‌بالا تحت گروه جیلی است که در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. محصولات فعلی این خودروساز شامل چهار مدل است: ۰۰۱ لیفت بک، ۰۰۹ مینی ون، کراس اوور X و سدان ۰۰۷. برند جیلی در سال ۲۰۲۴ قصد دارد دو خودرو را روانه بازار کند: مینی ون Mix و شاسی‌بلند Ark. سال آینده سه مدل دیگر وارد بازار چین می‌شود؛ یکی از آن‌ها EX۱E SUV است که تا حدی در پتنت‌ها آشکار شده است.

رقیب جدید رولزرویس، خودروساز چینی حاضر در بازار ایران است /عکس

پیش از این، هیچ اطلاعاتی در مورد کراس اوور آینده زیکر وجود نداشت. با این حال، CarNewsChina پیش‌بینی کرده که نام EX۱E به‌اندازه آن اشاره دارد.

رقیب جدید رولزرویس، خودروساز چینی حاضر در بازار ایران است /عکس

طبق تصاویر منتشر شده، شاسی‌بلند زیکر EX۱E دارای یک سانروف بزرگ، ستون‌های D مورب و ادوات پلاستیکی اطراف چرخ‌ها است. این خودرو دارای یک اسپویلر سقفی، یک پورت شارژ در گلگیر سمت چپ و چراغ‌های عقب ذوزنقه‌ای شکل است که کاملاً شبیه به رولزرویس کالینان هستند. استایل زیکر EX۱E از زبان طراحی فعلی این برند پیروی نمی‌کند. به نظر می‌رسد که زیکر با دادن ظاهری منحصربه‌فرد به این خودرو، می‌خواهد بر وضعیت خاص EX۱E تاکید کند. این خودرو سال آینده وارد چین خواهد شد تا با برندهای لوکس رقابت کند.

منبع: carnewschina

۵۴۳۲۲

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رقیب جدید رولزرویس، خودروساز چینی حاضر در بازار ایران است /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رقیب جدید رولزرویس، خودروساز چینی حاضر در بازار ایران است /عکس"، کلیک کنید.