روسیه و مصر به یک توافق هسته ای دست یافتند

روسیه و مصر به یک توافق هسته ای دست یافتند

به گزارش امروزیا به نقل از راشا تودی، مرکز تولیدات شیمیایی روسی نووسیبیرسک و سازمان انرژی اتمی مصر اسنادی را برای تامین قطعات سوخت هسته ای با غنای پایین برای مصر امضا کردند.

این همکاری بین دو طرف در چارچوب امضای قرارداد بلندمدت برای صادرات قطعات سوخت هسته ای راکتور ETRR-2 به مصر صورت می گیرد. لیست محصولات گنجانده شده در قرارداد علاوه بر محصولات ساخته شده از آلیاژهای آلومینیوم و پودر آلومینیوم، اجزای اورانیوم را نیز شامل می شود که باید در سال 2024 تامین شود.

علاوه بر این، در سال 2024، مجموعه ای از محصولات طبق اسناد قراردادی که در نوامبر 2022 در جریان مجمع بین المللی اتوماکسپو در سوچی امضا شد، به مصر تحویل داده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری امروزیا راکتور تحقیقاتی ETRR-2، واقع در مرکز تحقیقات هسته ای در منطقه اینشاس مصر، برای تحقیقات علمی در زمینه های فیزیک ذرات، علم مواد و تولید رادیو ایزوتوپ استفاده می شود.

چشم انداز توسعه تجارت TVEL در بازار مصر نیز با تامین سوخت هسته ای برای نیروگاه هسته ای دبعه مربوط می شود که به زودی عملیاتی خواهد شد.

نیروگاه VVER-1200، بزرگترین پروژه همکاری روسیه و مصر است.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و عبدالفتاح السیسی، رییس جمهور مصر، برای ساخت چهارمین واحد نیروگاه هسته ای مصر در دبعه به توافق رسیدند.

روسیه پس از جنگ اوکراین به طور مداوم برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین المللی با تمرکز بر همکاری با کشورهای منطقه تلاش می کند. علیرغم محدودیت های خارجی، اقتصاد این کشور داخلی در حال افزایش پتانسیل صادراتی خود، تامین کالا، خدمات و مواد خام در سراسر جهان است و روسیه همچنان به اجرای پروژه های بزرگ بین المللی در بخش انرژی ادامه می دهد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه و مصر به یک توافق هسته ای دست یافتند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه و مصر به یک توافق هسته ای دست یافتند"، کلیک کنید.