ریزش صادرات چین به روسیه

صادرات چین به روسیه در ماه مارس کاهش یافت که اولین کاهش سالانه از اواسط سال 2022 است.

به گزارش امروزیا، صادرات چین به روسیه در بحبوحه تهدید تحریم های جنگی آمریکا کاهش یافته است.

یک منبع آگاه به این موضوع اظهار کرد که رییس جمهور روسیه ممکن است در گفت وگو با شی جین پینگ، رهبر چین، در دیدار ماه آینده از چین، نیاز به تقویت حجم تجارت را مطرح کند. این منبع گفت که روسیه این کاهش را موقتی می داند.

بر اساس داده های گمرک چین، صادرات چین به روسیه در ماه مارس نسبت به سال گذشته تقریباً 16 درصد کاهش یافت. این اتفاق در حالی رخ می دهد که روسیه به طور کلی در بحبوحه خطر افزایش تحریم های ثانویه ایالات متحده برای بانک ها و مشاغل متهم به کمک به حمله مسکو به اوکراین، با مشکلات عمیق تر پرداخت های بین المللی مواجه است.

تجارت بین روسیه و چین در سال گذشته به رکورد 240 میلیارد دلار رسید که ناشی از واردات نفت روسیه از چین و صادرات خودرو، تجهیزات صنعتی و لوازم الکترونیکی بود. تجارت ترکیه با روسیه نیز تحت فشار تحریم ها با مشکلاتی مواجه شده است.

داده های بانک روسیه نشان می دهد که کل واردات روسیه در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد کاهش یافته است.

الکساندر ایزاکوف، اقتصاددان بلومبرگ اکونومیکس اظهار کرد که سیگنال های قوی تر ایالات متحده در مورد خطرات تحریم های ثانویه مرتبط با روسیه به این معنی است که حل وفصل تجارت بیشتر طول می کشد و واردکنندگان روسیه باید به طور فزاینده ای به کشورهای آسیای مرکزی برای تسهیل این تجارت متکی باشند.

مسکو و پکن دوستی «بدون محدودیت» را اعلام کرده اند که تاکنون به روسیه کمک کرده است تا تحریم های بین المللی بی سابقه ای را از زمان دستور پوتین به حمله فوریه 2022 تحمل کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده نیز هفته گذشته در چین بود و نسبت به عواقب مهم برای بانک ها و صادرکنندگان چینی در صورت تقویت نظامی روسیه هشدار داد و گفت که در صورت انجام این کار، در معرض خطر تحریم های آمریکا قرار خواهند گرفت. این اتفاق چند روز پس از آن رخ داد که جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، در تماس تلفنی با شی، نگرانی خود را در مورد حمایت چین از پایگاه صنعتی دفاعی روسیه مطرح کرد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ریزش صادرات چین به روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ریزش صادرات چین به روسیه"، کلیک کنید.