رییس سابق ارتش رژیم صهیونیستی: توقف جنگ تنها راه بازگشت اسرا است/ تمرکز ما بر ایران بود نه حماس

رییس سابق ارتش رژیم صهیونیستی: توقف جنگ تنها راه بازگشت اسرا است/ تمرکز ما بر ایران بود نه حماس

رییس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی تنها راه بازگرداندن صهیونیست های بازداشت شده در نوار غزه را توقف جنگ در این منطقه دانست.

به گزارش امروزیا، «آویو کوخاوی» رییس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در سخنرانی که مقابل جمعی از یهودیان در آمریکا داشت و آن را شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی پوشش داد، اظهار کرد: فکر نمی کنم راهی برای بازگرداندن افراد ربوده شده بدون متوقف کردن جنگ وجود داشته باشد.

کوخاوی حدود 9 ماه پیش از حمله حماس به شهرک های واقع در غلاف غزه در هفتم اکتبر گذشته از سمت خود کناره گیری کرد اما بسیاری از ساکنان اراضی اشغالی او را یکی از مسیولان شکست امنیتی تل آویو در عملیات هفتم اکتبر می دانند.

ماه ها است با میانجیگری قطر، مصر و آمریکا مذاکرات غیر مستقیم و شکننده ای برای رسیدن به توافقی برای تبادل اسرا و متوقف کردن جنگ در غزه جنبش حماس و رژیم صهیونیستی در دست انجام است.

کوخاوی در ادامه گفت: ممکن است مردم سوال کنند چرا کاری در برابر غزه انجام ندادید، ما ارتش را برای مقابله با ایران آماده کردیم و باید اعتراف کنم ما نوار غزه و حماس را تهدیدی برای موجودیت خود نمی دانستیم و استراتژی ما در میدان جنگ، تمرکز بر ایران و جبهه شمال (حزب الله لبنان) بود.

رییس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی افزود: در سال 2021 شاهد تغییری در حماس بودیم و گفتیم که اتفاق جدیدی در حال وقوع است، این همان دلیل اقدام ما برای ترور یحیی السنوار (رییس حماس در نوار غزه) و محمد الضیف (فرمانده کل گردان های القسام، شاخه نظامی حماس) بود.

او با اشاره به اینکه شرایط در مناطق مملو از جمعیت دشوار است، گفت: چند ماه برای انجام عملیات ترور تلاش کردیم اما موفق نشدیم.

کوخاوی درباره وضعیت جبهه واقع در شمال فلسطین اشغالی (نیروهای حزب الله لبنان) نیز گفت: تنها راه برای پایان دادن به نبرد با حزب الله متوقف کردن جنگ در غزه است.

این نظامی سابق رژیم صهیونیستی اضافه کرد: سخت است اطمینان دهیم که از طریق کانال های دیپلماتیک شرایط مورد نظر در شمال را محقق خواهیم کرد و گزینه دیگر عملیات نظامی است.

نیروهای حزب الله لبنان و سایر گروه های لبنانی و فلسطینی از هشتم اکتبر گذشته پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی در حمایت از ساکنان نوار غزه، حملاتی را علیه مواضع دشمن صهیونیستی آغاز کردند.

رژیم صهیونیستی با وجود اینکه شورای امنیت قطعنامه ای را درخصوص توقف فوری حملات صادر کرد و دیوان بین المللی دادگستری این رژیم را به اتهام ارتکاب جنایت نسل کشی در غزه فراخواند، اما باز هم به حملات خود علیه این منطقه محاصره شده ادامه می دهد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییس سابق ارتش رژیم صهیونیستی: توقف جنگ تنها راه بازگشت اسرا است/ تمرکز ما بر ایران بود نه حماس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییس سابق ارتش رژیم صهیونیستی: توقف جنگ تنها راه بازگشت اسرا است/ تمرکز ما بر ایران بود نه حماس"، کلیک کنید.