رییس پیشین ام آی6: انگلیس در جنگ خاکستری با روسیه است/ سابقه امنیتی آلمان بسیار بد است

رییس پیشین ام آی6: انگلیس در جنگ خاکستری با روسیه است/ سابقه امنیتی آلمان بسیار بد است

رییس پیشین سازمان اطلاعات مخفی انگلیس در گفت وگویی درباره تنش ها در روابط انگلیس با روسیه هشدار داده و انتقادی را درباره عملکرد امنیتی دولت آلمان مطرح کرد.

به گزارش امروزیا، «ریچارد دیرلاو» رییس پیشین سازمان اطلاعات مخی انگلیس(ام آی6) در گفت وگویی که روز جمعه منتشر شده، گفت که وضعیت انگلیس در قبال روسیه، جایی میان صلح و جنگ  مستقیم  یا «جنگ خاکستری» است، اگرچه شهروندان انگلیس ممکن متوجه آن نشده باشند.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که دیرلاو به نشریه آمریکایی پالتیکو گفت: اگر اینجا در انگلیس جلوی کسی را بگیرید و بپرسید که آیا به نظر آن ها انگلیس در یک جنگ به سر می برد، طوری به شما نگاه خواهند کرد که انگار دیوانه اید. اما واقعیت این است که ما در جنگ هستیم، جنگی خاکستری با روسیه و من سعی می کنم این موضوع را به افراد یادآوری کنم.

رییس پیشین ام آی6 به وجود تناقض میان درخواست سیاستمداران انگلیس برای ایجاد بازدارندگی در قبال خطر و نبود اقدامات موثر برای ارتفای امنیت انگلیس اشاره کرد.
او می گوید، هزینه های دفاعی کشورش باید به جای 2 درصد فعلی از تولید ناخالص داخلی حداقل به میزان 2.5 درصد به منظور رسیدگی به تهدیدات ناشی از روسیه و چین برسد.
او افزود: ما نیاز مبرمی به ساختن کشتی های بیشتر داریم. همچنین به نیروی دریایی وسیع تر و نظامیان بیشتر نیاز داریم.

اظهارات رییس پیشین سازمان اطلاعات مخفی انگلیس در این باره، در حالی مطرح می شود که «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه بارها گفته است که مسکو قصد حمله به کشورهای ناتو را ندارد.

کاخ کرملین تاکید کرده است که روسیه کشوری را تهدید نمی کند اما خطرات بالقوه علیه منافع خود را نیز نادیده نمی گیرد.

دیرلاور که از سال 1999 تا 2004 رییس این سازمان اطلاعاتی انگلیس بود، همچنین در این گفت وگو همچنین مطرح کرد که سابقه امنیتی آلمان “بسیار بد” و “تعجب آور” بوده است.
او با اشاره به استراق سمع روسیه از یک کنفرانس ویدیویی میان فرمانده نیروی هوایی آلمان و سه نیروی تحت امر خود درباره احتمال عرضه موشک های دوبرد “تاروس”  به اوکراین و حمله به پل کریمه، گفت که مقامات آلمان هیچ گاه مسایل امنیتی را جدی نمی گیرند.

او همچنین با اشاره به “آنگلا مرکل” صدراعضم پیشین آلمان گفت: آنگلا مرکل، آشکارا بی فکر بود؛ آلمان را با یک گوشی همراه اداره می کرد. پس مطمینا، روس ها به او گوش می کردند و شاید هنوز هم همین کار را می کنند.

دیرلاو گفت که در مدت ریاستش، بسیار درباره مسایلی که با سرویس جاسوسی آلمان به اشتراک می گذاشت سختگیری می کرد اما از نظر او، با توجه به نقش آلمان در حمایت غرب از اوکراین، ممکن است پنهان کردن اطلاعات از آلمان برای رییس فعلی ام آی 6 دشوار باشد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییس پیشین ام آی6: انگلیس در جنگ خاکستری با روسیه است/ سابقه امنیتی آلمان بسیار بد است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییس پیشین ام آی6: انگلیس در جنگ خاکستری با روسیه است/ سابقه امنیتی آلمان بسیار بد است"، کلیک کنید.