زارع: 13 هزار و 585 کلاس نیازمند مقاوم سازی هستند

زارع: 13 هزار و 585 کلاس نیازمند مقاوم سازی هستند

مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران گفت: 13 هزار و 585 کلاس نیازمند مقاوم سازی داریم و به یاری شما خیرین نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری امروزیا،  بیست وششمین جشنواره  خیرین مدرسه ساز استان تهران با حضور رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش، عباس زارع، مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، حمیدرضا خان محمدی، رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، ناصر قفلی، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز و علیرضا فخاری، استاندار تهران برگزار شد.

عباس زارع، مدیر کل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در این جشنواره که امروز بعد از ظهر 21 خرداد 1403 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: خیرین انسان های بزرگی هستند و هیچ کس نمی تواند نگاه آن ها را ترجمه کند. باید به دقت و مهربانی خیرین توجه کنیم.

وی با بیان اینکه مسیر خیرین یک مسیر الهی است، تصریح کرد: امروز دور هم جمع شدیم تا از خیرین یعنی ستارگان آسمان خدا تشکر کنیم. شما آموزگار ایثارید، شما که عاشقانه با خداوند متعال معامله کردید، مالکیت آسمان به نام کسانی است که به زمین دل نبسته اند.

مدیر کل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به اینکه خیرین نیک اندیش سرزمینم کسانی هستند که نمیتوان درباره عظمتشان اندیشید، ادامه داد: ای کسانی که پنجره امید را بر قلب هزاران کودک با عشق و ایثار میسازید، باید دلی دریایی داشت و ذهنی آگاه؛ چه بسا افراد بسیاری با ثروتهای بیشتر از شما نتوانستند چنین جاودانه بدرخشند.

زارع با بیان اینکه شما خیرین همان فرشتگان و سفیران مهرورزی و محبت هستید، خاطرنشان کرد: شما فرشتگان عرصه تعلیم و تربیت به روشنی نیاز کشور را در نظام آموزشی دانسته و قدم در این راه گذاشته اید. آفرین بر همت زیبایتان،مدرسه ث سازان عاشق، شما با خدا معامله کرده اید و کسی که با خدا معامله کند خوشبختی دنیا و آخرتش تضمین است.

وی اظهار کرد: درودی خالصانه محضر شما که مظهر امروزیا هستید و از تبار باران، آجر آجری که در مسیر خیر به هم میگذارید.

مدیر کل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ادامه داد: خداوند را شاکریم که به ما نعمت قدردانی و تقدیر از شما عزیزان را ارزانی فرموده که همراه با عزمی راسخ در جهت پیشبرد ایران قوی در جهت خدمت رسانی به دانش آموزان کشورمان تلاش میکنیم.

زارع اظهار کرد: خیرین بزرگوار در سال گذشته به میزان یک همت تعهد کردند که از یک همت شصت و پنج درصد تحقق پیدا کرد؛ 38 درصد از شصت و پنج درصد از طریق خرید زمین  انجام شده است.

مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ابراز کرد: خدا را شاکر هستیم که سرانه دانش آموزی را از 3/8 متر مربع به 4/74 متر مربع رساندیم.

وی با اشاره به اینکه در دولت مردمی سیزدهم 230 مدرسه در قالب دو هزار و 430 کلاس و 294 هزار متر مربع فضا تحویل دانش آموزان عزیز داده شد، اظهار کرد: حدود یک میلیون متر مربع آسفالت برای مدارس انجام شد.

زارع خاطرنشان کرد: استان تهران با توجه به این اقدامات خاص و ویژه که انجام شده است، همچنان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه هنوز حدود 17 منطقه در شهرستان های استان تهران سرانه آن ها کمتر از 4/7 است، اظهار کرد: همچنین 829 مدرسه 15 کلاسه داریم و حدود 8 هزار و 244 کلاس نیازمندی به تخریب و بازسازی دارد.

وی اضافه کرد: 13 هزار و 585 کلاس نیازمند مقاوم سازی داریم و به یاری شما عزیزان نیاز داریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زارع: 13 هزار و 585 کلاس نیازمند مقاوم سازی هستند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زارع: 13 هزار و 585 کلاس نیازمند مقاوم سازی هستند"، کلیک کنید.