ساماندهی جمعه مسجد اردبیل با رویکرد چند وجهی

ساماندهی جمعه مسجد اردبیل با رویکرد چند وجهی

امروزیا/اردبیل معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: در پروسه ساماندهی بنای تاریخی جمعه مسجد باید رویکرد چند وجهی تاریخی، مذهبی و اجتماعی لحاظ شود.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل جلسه بررسی مسایل بنای تاریخی جمعه مسجد با حضور معاون امور عمرانی استانداری اردبیل، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدیرکل راه و شهرسازی، فرماندار و شهردار اردبیل در محل این بنای تاریخی برگزار شد.

کمال الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل در این جلسه گفت: در پروسه ساماندهی بنای تاریخی جمعه مسجد نباید از هیچ مسیله ای غافل شد و باید رویکرد چند وجهی تاریخی، مذهبی و اجتماعی در این مورد لحاظ شود.

میرجعفریان با اشاره به لزوم تقسیم وظایف بین دستگاه های اجرایی، افزود: درمورد این مجموعه ابتدا باید تکلیف محوطه و اطراف آن مشخص شود که در این مورد اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری درمورد بازگشایی محوطه این پایگاه ملی مسیولیت خواهد داشت و همچنین باید حقوق مجاورین مجموعه نیز رعایت شود.

وی بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان نیز در راستای مرمت، مطالعات باستان شناسی و معرفی این اثر مسیول است، جمعه مسجد اردبیل به لحاظ ارزش معنوی آن یک برند برای استان است و می تواند در سطح ملی و جهانی معرفی شود، اقدام اول درمورد این مجموعه باید ساماندهی ناهنجاری های اجتماعی اطراف این اثر تاریخی باشد.

تبدیل جمعه مسجد اردبیل به پایگاه میراث ملی اقدام مهمی بود

حسن محمدی ادیب، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: تبدیل جمعه مسجد اردبیل به پایگاه میراث ملی اقدام مهمی بود که اخیراً اتفاق افتاد و می تواند در حفظ و احیای مجموعه موثر باشد.

محمدی ادیب ادامه داد: بنای تاریخی جمعه مسجد یکی از مهم ترین آثار تاریخی استان اردبیل است که در پرونده ثبت جهانی مساجد ایرانی نیز قرار گرفته و با همکاری دستگاه های مختلف اجرایی می توانیم شرایط این بنای تاریخی را برای حفظ آن و بازدید علاقمندان بهبود ببخشیم.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساماندهی جمعه مسجد اردبیل با رویکرد چند وجهی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساماندهی جمعه مسجد اردبیل با رویکرد چند وجهی"، کلیک کنید.