سردرد های مکرر نشانه چیست؟

سردرد های مکرر نشانه چیست؟

آفتاب نیوز :

این نوع سردرد ها که به “سردرد های خوشه ای” معروف هستند، بسیار دردناک بوده و می توانند از 15 دقیقه تا سه ساعت در هر بار طول بکشند. این مطالعه جدید نشان داد افرادی که به این نوع سردرد مبتلا هستند ممکن است بیش از سه برابر بیشتر در معرض سایر بیماری های پزشکی مانند بیماری قلبی یا اختلالات روانی قرار داشته باشند.

«کارولین ران»، نویسنده این مطالعه از موسسه کارولینسکا در استکهلم سوید، می گوید: «در سرتاسر جهان، سردرد تاثیر بسیار منفی بر کیفیت زندگی افراد، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر اجتماعی دارد.»

وی در ادامه می افزاید: «نتایج ما نشان می دهد که افراد مبتلا به سردرد خوشه ای با افزایش خطر ابتلاء به سایر بیماری ها مواجه هستند.»

این مطالعه شامل بیش از 3200 سویدی 16 تا 64 ساله بود که سردرد های خوشه ای داشتند. بیشتر آن ها مرد بودند، زیرا مردان بیشتر در معرض سردرد های خوشه ای هستند. محققان آن گروه را با 16200 نفر بدون سردرد مقایسه کردند که از نظر سن، جنسیت و عوامل دیگر مشابه بودند.

محققان سوابق کاری افراد را بررسی کردند تا مشخص کنند که افراد چند روز در سال به دلیل بیماری و ناتوانی از کار غیبت می کنند.

یافته ها نشان داد افراد مبتلا به سردرد خوشه ای به طور متوسط 63 روز به دلیل بیماری و ناتوانی غیبت از محل کار داشتند درحالیکه افراد بدون سردرد خوشه ای 34 روز غیبت از محل کار داشتند.

به گفته محققان، حدود 92 درصد از افرادی که سردرد های خوشه ای داشتند حداقل یک بیماری دیگر هم داشتند و حدود 78 درصد از افرادی که سردرد خوشه ای نداشتند، دو بیماری دیگر داشتند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سردرد های مکرر نشانه چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سردرد های مکرر نشانه چیست؟"، کلیک کنید.