سقوط چرخ هواپیمای مسافربری آمریکایی حین پرواز + فیلم

سقوط چرخ هواپیمای مسافربری آمریکایی حین پرواز + فیلم

چرخ یک فروند هواپیمای بویینگ 777-200 متعلق به خطوط هوایی یونایتد مدت کوتاهی پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو سقوط کرد و هواپیما مجبور به فرود اضطراری در لس آنجلس شد.

به گزارش امروزیا، این هواپیما در ابتدا قرار بود با 249 سرنشین به مقصد اوزاکای ژاپن پرواز کند.

این شرکت هواپیمایی در بیانیه ای در رابطه با این حادثه گفت: هواپیمای 777-200 دارای شش چرخ بر روی هر یک از دو ارابه اصلی فرود است و به گونه ای طراحی شده که با چرخ های مفقود یا آسیب دیده فرود بیاید.

بنابر گزارش شبکه تلویزیونی ان بی سی، سازمان آتش نشانی لس آنجلس نیز تایید کرد تاکنون هیچ موردی از مصدومیت مسافران هواپیما گزارش نشده است.

خبرگزاری اسپوتنیک با انتشار ویدیویی از این حادثه گزارش کرده است چرخ کنده شده از هواپیما در پارکینگ فرودگاه سقوط کرده و به نظر می رسد که به چندین خودرو آسیب وارد شده است.

این شرکت هواپیمایی اعلام کرد در حال آماده کردن یک هواپیمای جدید برای انجام پرواز است.

اخیرا هواپیماهای شرکت بویینگ به خاطر نقص در ایمنی دچار حوادث بسیار شده اند. در ژانویه 2024، یک حادثه سقوط درب هواپیما رخ داد که در آن، یک فروند هواپیمای بویینگ 737 MAX 9 خطوط هوایی آلاسکا به دلیل کنده شدن و سقوط درب خود مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه بین المللی پورتلند شد.

همچنین در حادثه ای دیگر، یک فروند هواپیمای بویینگ 757 خطوط هوایی یونایتد که از سانفرانسیسکو به بوستون پرواز می کرد، پس از اینکه متوجه شد یکی از بال هایش در حین پرواز شکسته، مجبور به فرود اضطراری شد. به گزارش راشاتودی، حوادث فوق منجر به کاهش اعتماد مسافران نسبت به ایمنی هواپیماهای بویینگ شده است.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقوط چرخ هواپیمای مسافربری آمریکایی حین پرواز + فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقوط چرخ هواپیمای مسافربری آمریکایی حین پرواز + فیلم"، کلیک کنید.